Потім пошкодуєте! ТОП-3 речі, які ніколи не варто класти в посудомийну машину

Поява посудомийних машин змінила правила гри на кухні. Навіть ті, хто ненавидів готувати через необхідність перемити гору посуду опісля, почали хоча би зрідка самостійно експериментувати. Або частіше влаштовувати обіди для гостей - все одно брудне потім помиє машина, передають Патріоти України.

Однак, навіть такий геніальний винахід має свої обмеження, і деякі предмети класти у посудомийку не треба. Сильний тиск води та високі температури може перенести далеко не весь посуд. OBOZ.UA розповідає, про які саме предмети йдеться.

Кухарські ножі

Хороший ніж з гострим лезом і збалансованою ручкою, яка зручно лежить в руці – на вагу золота. Ставитись до нього потрібно відповідно і мити вручну. Машинний догляд не тільки здатний затупити лезо кухарського ножа, а й спровокувати появу іржі. Водночас існує ризик, що ніж під час миття пошкодити пластикове покриття полиць посудомийної машини або інші її деталі.

Дерев’яний посуд

Обробні дошки, ложки та лопатки, виготовлені з дерева, не витримують миття у машині. Висока температура та волога руйнують натуральний матеріал. Дерев’яні предмети будуть деформуватись та тріскатись від такого догляду. Посуд такого типу краще мити вручну і одразу висушувати. Тоді він прослужить довше.

Посуд з епоксидної смоли

Якості епоксидної смоли дозволяють виготовляти з неї дуже красивий посуд, наприклад, обробні дошки зі шматочками натурального дерева всередині чи миски з красивим ефектом переходу між кількома кольорами. Але мити такі предмети потрібно тільки вручну у теплій мильній воді. Висока температура у посудомийці може пошкодити і деформувати епоксидну смолу. Відновити такий предмет ви вже не зможете.

Не робіть помилок! Чому голубці вийшли сухі та жорсткі

неділя, 19 січень 2025, 8:15

Якщо ви допустили при приготуванні страви кількох помилок, ваші голубці можуть вийшли сухими і жорсткими. Щоб вони вдалися смачними, не достатньо вибрати найкращі інгредієнти, передають Патріоти України. Все можна зіпсувати, порушивши технологію пригот...

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...