29 серпня відзначається Горіховий або Хлібний спас. Це свято також називають полотняним, малим, холодним, передають Патріоти України.
У цей день не можна випікати хліб із зерна нового врожаю. Раніше до 29 серпня закінчували жнива. У лісі збирали горіхи, які якраз встигали до цього часу. Горіхами запасалися на зиму, робили з них настоянку.
Вважалося, що вона матиме лікувальні властивості. А настоянкою з перегородок волоського горіха рятувалися від застуди і хвороби суглобів.
На календарі вже кінець серпня, і до цього часу ставало значно прохолодніше. Намагалися готуватися до холодної зими. Сьогодні можна було зробити оберіг на удачу з колосків та поставити в будинку.
Щоб бути здоровим всю зиму, люди ходили в лазню. Успенський піст закінчився 27 серпня, тому можна ситно обідати та шумно веселитися.
Не можна відмовляти в милостині.
Не можна лінуватися та байдикувати.
Не можна сваритися, лаятися, бажати кому-небудь зла.
Не можна думати про погане. Погані думки повернуться до вас бумерангом.
Якщо багато горіхів вродило, то через рік буде багато хліба.
Якщо спека в цей день, то до холодної та дощової другої половини вересня.
Якщо хороша ясна та помірна погода, то зима буде короткою.
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...