Психологи визначили, з якого віку дитину можна саму відпускати до школи та гуляти і як до цього правильно підготуватись

Діти не здатні оцінити небезпеки, які можуть зустрітися їм на вулиці. Їхній мозок достатньо розвивається приблизно у 9 – 11 років – більшість дітей цього віку вже можуть орієнтуватися на жвавій вулиці з машинами та добиратися до школи пішки чи велосипедом.

З якого віку дитину можна відпускати саму

У середній школі діти стають самостійнішими. Якщо це дитина без особливостей розвитку – вона вже втрачає ілюзії, що довкола лише хороші люди. Про це мають говорити й батьки.

До 10 років дитину потрібно супроводжувати, якщо є можливість. Самостійно її можна відпускати в крайньому разі, коли батьки працюють і немає можливості, щоб хтось інший ходив з нею.

Якщо дитина змушена йти сама, у неї обов'язково має бути із собою заряджений телефон – це мають контролювати батьки. І дитина має віддзвонювати – виходить зі школи, набрала: "Мамо, я вийшов", дійшов до дому: "Мамо, я прийшов".

Варто проговорити, що дорогою він нікуди не завертає, а лише йде додому. Якщо треба зайти до магазину, він дзвонить: "Мамо, я зайшов до магазину, буду за 10 – 15 хвилин". І батькам треба розуміти, що якщо дорога займає 15 хвилин, а він через 15 хвилин не подзвонив, вона чекає ще 15 хвилин і починає розшуки. Так, саме так: розшуки треба розпочати якомога раніше.

Дитині треба це промовляти: "Якщо ти не прийшов додому до призначеного часу — я тебе шукатиму". І справді починати шукати: дзвонити всім – поліції, близьким дитини, вчителям, навіть тренеру з тхеквондо, з яким він уже рік не спілкується. Не можна втрачати час. У місті є камери, але вже за три години ймовірність, що його побачать на цих камерах, менша.

Як підготуватись до самостійної прогулянки дитини

Батьки мають пройти з дитиною шлях, який вона проходитиме сам, і показати, як це робити безпечно. Дорогою відзначайте безпечні місця: магазини, банки, аптеки. Якщо раптом дитина думає, що за нею хтось йде, треба зайти туди та попросити допомогу. Сказати: "Мені здається, за мною хтось іде, давайте я тут зачекаю і ми зателефонуємо батькам".

Якщо дитина зрозуміла, що заблукала, залишилася одна без дорослих у незнайомому місці, вона повинна знати правило:

  • Зупинитись.
  • Озирнутися.
  • Крикнути.

Якщо дії не допомогли, звертаємося за допомогою до інших безпечних дорослих. Це можуть бути працівники торгового центру у формі, поліцейські та люди з дітьми. Але навіть із ними йти нікуди не можна – треба стояти на місці та чекати на батьків.

Дитині треба пояснити, що, якщо вона загубилася в метро, можна стати біля інформаційного стовпа: там великими літерами написано SOS і є кнопки – червона та зелена. Якщо раптом стало страшно, можна натиснути на них і йому відповість черговий по станції.

Потрібно сказати: "Я загубився, допоможіть знайти маму, підійдіть до мене". З черговим станцією теж не можна нікуди йти, треба стояти біля цього інформаційного стовпа.

Дитина має знати номер батьків напам'ять. Краще, звичайно, і мами, і тата, але хоч один. Не можна завжди покладатися на те, що він записаний у телефоні, телефони розряджаються і їх крадуть. І, звичайно, вона має знати свою адресу. Ще є правило трьох Н:

  • Ніколи.
  • Нікуди.
  • Ні з ким.

У більшості ситуацій, які погано закінчуються, дітей забирають люди зі знайомого кола спілкування: сусіди, родичі, приятелі батьків, тобто "свої" для дитини. Але свої – це лише батьки, бабусі, дідусі, брати, сестри, але в жодному разі не батьки друзів, сусід з першого поверху, продавець у магазині та навіть поліцейський.

Якщо ж дорослий намагається відвести дитину силою, потрібно навчити дитину відбиватися. Велика проблема нашого суспільства в тому, що ми вчимо дітей поводитися тихо і слухатися, а потім дивуємося, чому дитина йде з дорослими, не кричить і не кличе на допомогу.

"Лікування" без гарантій: В Україні скасували спецдозволи на зайняття народною медициною - що це означає

четвер, 10 квітень 2025, 17:50

В Україні скасували норму 2012 року, за якою для зайняття народною медициною був потрібен спеціальний дозвіл, передають Патріоти України з посиланням на постанову від 8 квітня 2025 р. № 400. Своїм рішенням Кабмін скасував постанову від 3 грудня 2012 ...

Будуть м’які та пухнасті! Секрет прання рушників - допоможуть два натуральні засоби

четвер, 10 квітень 2025, 17:30

Якщо ваші рушники втратили пухнасту текстуру, ви можете відновити її лише за одне прання за допомогою двох простих речей, які працюють краще, ніж пом’якшувач тканини. Йдеться про кристали соди та олію чайного дерева, пише OBOZ.UA, передають Патріоти Ук...