Рятуємо руки-ноги й голову: Як утриматись на ногах в ожеледь і що робити, якщо вже падіння не уникнути

Багато українців з нетерпінням чекають першого снігу взимку, але ожеледі, що наступає згодом, мало хто радіє, зазначають Патріоти України. Щорічно на дорогах і тротуарах України спостерігається одна картина: після заморозків настає потепління і все місто перетворюється на ковзанку. Розповідаємо, як можна мінімізувати ризик падінь, якщо комунальники не посипали вулицю піском, і як водити машину в небезпечний період.

Рекомендації пішоходам під час ожеледиці та ожеледиці

  1. Купуйте зимове взуття з товстою підошвою і рифленим малюнком. Забудьте про підбори і плоску підошву.
  2. Купіть льодоступи для взуття – така річ дуже пригодиться в господарстві. Якщо їх немає - можна тимчасово наклеїти на взуття медичний пластир або наждачний папір.
  3. Від падінь вбереже дідівський спосіб – зніміть шкарпетки і натягніть їх зверху на черевики. Це виглядає безглуздо, але зате ви надійно утримаєтеся на льоду.
  4. Обходьте стороною люки і сходи – це найнебезпечніші місця.
  5. По можливості змістіться з тротуару на траву або газон.
  6. Попросіть літніх рідних залишитися вдома.
  7. Ні в якому разі не перебігайте дорогу перед машиною по ожеледиці.

МВС України рекомендує ходити в ожеледь дрібними і неквапливими кроками – ходою пінгвіна. Трохи зігніть коліна і наступайте на тротуар всією підошвою. Не тримайте руки в кишенях – так незручно тримати рівновагу. Центр ваги тіла направляйте вперед.

Якщо відчуваєте, що падаєте

Дуже важко встигнути зреагувати на падіння і підготуватися до нього. Якщо це можливо, постарайтеся згрупуватися в момент падіння і трохи присісти. Найбільш небезпечними є падіння на лікті, сідниці і потилицю. Постарайтеся не виставляти руки вперед, щоб не впасти на них, і захистіть голову.

Як водити машину в ожеледь

Навіть найдосвідченіший водій може втратити керування на слизькій дорозі. Щоб звести до мінімуму ризик ДТП, обов'язково поміняйте літню гуму на зимову вчасно. Якщо ви зустріли ожеледь в літній гумі – краще не сідайте за кермо.

В ожеледь рекомендується їздити повільніше, ніж зазвичай. Обережно користуйтеся гальмами, особливо на повороті. Поєднуйте гальмування двигуном і ножне гальмо. Дотримуйтесь велику дистанцію між іншими автомобілями, якщо це можливо. На спусках і підйомах використовуйте знижену передачу.

Психологічний тест: Виберіть вазу на картинці - і зрозумієте важливі істини

середа, 8 лютий 2023, 8:08

Психологи США розробили тест, який з неймовірною точністю визначає домінуючі риси особистості. Дивіться на картинку 5 секунд, потім закрийте очі, передають Патріоти України.Яка ваза одразу постала перед вашими очима? Дізнайтесь, що означає ваш вибір:. ...

Які кімнатні рослини принесуть найбільшу користь для здоров’я - список

середа, 8 лютий 2023, 7:50

Піклування про кімнатні рослини уже саме по собі корисне для здоров’я. По-перше, це чудове хобі, яке знімає стрес і піднімає настрій. По-друге, жива зелень у приміщенні дуже корисна для душевного спокою, передають Патріоти України. Але це далеко не вс...