Багато українців з нетерпінням чекають першого снігу взимку, але ожеледі, що наступає згодом, мало хто радіє, зазначають Патріоти України. Щорічно на дорогах і тротуарах України спостерігається одна картина: після заморозків настає потепління і все місто перетворюється на ковзанку. Розповідаємо, як можна мінімізувати ризик падінь, якщо комунальники не посипали вулицю піском, і як водити машину в небезпечний період.
МВС України рекомендує ходити в ожеледь дрібними і неквапливими кроками – ходою пінгвіна. Трохи зігніть коліна і наступайте на тротуар всією підошвою. Не тримайте руки в кишенях – так незручно тримати рівновагу. Центр ваги тіла направляйте вперед.
Дуже важко встигнути зреагувати на падіння і підготуватися до нього. Якщо це можливо, постарайтеся згрупуватися в момент падіння і трохи присісти. Найбільш небезпечними є падіння на лікті, сідниці і потилицю. Постарайтеся не виставляти руки вперед, щоб не впасти на них, і захистіть голову.
Навіть найдосвідченіший водій може втратити керування на слизькій дорозі. Щоб звести до мінімуму ризик ДТП, обов'язково поміняйте літню гуму на зимову вчасно. Якщо ви зустріли ожеледь в літній гумі – краще не сідайте за кермо.
В ожеледь рекомендується їздити повільніше, ніж зазвичай. Обережно користуйтеся гальмами, особливо на повороті. Поєднуйте гальмування двигуном і ножне гальмо. Дотримуйтесь велику дистанцію між іншими автомобілями, якщо це можливо. На спусках і підйомах використовуйте знижену передачу.
Вживання еспресо та інших напоїв, приготовлених із нього, як-от капучино, лате та мак'ято, може допомогти запобігти хворобі Альцгеймера та іншим неврологічним розладам. Такого висновку дійшли дослідники з Італії, які показали, що під час лабораторних в...
Будь-який вибір, який ви робите, здатний охарактеризувати вас як особистість. Це ж стосується і одягу з взуттям. Психологи кажуть, що стиль людини може розповісти про її характер, передають Патріоти України. Виберіть стильну пару, яка вам найбільше под...