Рятуємо руки-ноги й голову: Як утриматись на ногах в ожеледь і що робити, якщо вже падіння не уникнути

Багато українців з нетерпінням чекають першого снігу взимку, але ожеледі, що наступає згодом, мало хто радіє, зазначають Патріоти України. Щорічно на дорогах і тротуарах України спостерігається одна картина: після заморозків настає потепління і все місто перетворюється на ковзанку. Розповідаємо, як можна мінімізувати ризик падінь, якщо комунальники не посипали вулицю піском, і як водити машину в небезпечний період.

Рекомендації пішоходам під час ожеледиці та ожеледиці

  1. Купуйте зимове взуття з товстою підошвою і рифленим малюнком. Забудьте про підбори і плоску підошву.
  2. Купіть льодоступи для взуття – така річ дуже пригодиться в господарстві. Якщо їх немає - можна тимчасово наклеїти на взуття медичний пластир або наждачний папір.
  3. Від падінь вбереже дідівський спосіб – зніміть шкарпетки і натягніть їх зверху на черевики. Це виглядає безглуздо, але зате ви надійно утримаєтеся на льоду.
  4. Обходьте стороною люки і сходи – це найнебезпечніші місця.
  5. По можливості змістіться з тротуару на траву або газон.
  6. Попросіть літніх рідних залишитися вдома.
  7. Ні в якому разі не перебігайте дорогу перед машиною по ожеледиці.

МВС України рекомендує ходити в ожеледь дрібними і неквапливими кроками – ходою пінгвіна. Трохи зігніть коліна і наступайте на тротуар всією підошвою. Не тримайте руки в кишенях – так незручно тримати рівновагу. Центр ваги тіла направляйте вперед.

Якщо відчуваєте, що падаєте

Дуже важко встигнути зреагувати на падіння і підготуватися до нього. Якщо це можливо, постарайтеся згрупуватися в момент падіння і трохи присісти. Найбільш небезпечними є падіння на лікті, сідниці і потилицю. Постарайтеся не виставляти руки вперед, щоб не впасти на них, і захистіть голову.

Як водити машину в ожеледь

Навіть найдосвідченіший водій може втратити керування на слизькій дорозі. Щоб звести до мінімуму ризик ДТП, обов'язково поміняйте літню гуму на зимову вчасно. Якщо ви зустріли ожеледь в літній гумі – краще не сідайте за кермо.

В ожеледь рекомендується їздити повільніше, ніж зазвичай. Обережно користуйтеся гальмами, особливо на повороті. Поєднуйте гальмування двигуном і ножне гальмо. Дотримуйтесь велику дистанцію між іншими автомобілями, якщо це можливо. На спусках і підйомах використовуйте знижену передачу.

Зовсім не стрес! Названо основні фактори, які спричиняють близько 80% випадків інсульту

субота, 22 лютий 2025, 9:20

Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...

Водіям на замітку! Як захистити лобове скло та двірники авто від обледеніння

субота, 22 лютий 2025, 8:50

У холодну пору року лобове скло автомобіля швидко покривається льодом, а двірники примерзають. Уникнути цього допоможе простий спосіб, для якого не потрібні спеціальні засоби – лише речі, які є майже в кожному домі. Про це повідомило видання The Sun, п...