Секрет досвідчених дачників: Чим обробити яблуню на зиму для багатого врожаю - обов'язково зробіть так!

Справа йде до зими, а значить пора подумати про сад. Ви не можете просто забути про фруктові дерева, ву тому числі про яблуні, після літа, коли вони приносили радість своїми плодами, передають Патріоти України.

Попереду їх чекає важкий час та холод, тому деревам потрібен ретельний догляд, щоб наступного літа можна було знову насолодитися смачними та соковитими плодами.

УНІАН розбирався, що робити з деревами після плодоношення

Як доглядати за молодими яблунями восени - це важливо пам'ятати

Догляд за деревами в осінній період дуже важливий, адже попереду зима. Підготовка в цей період проходить в кілька етапів:

  • зачистка стволів;
  • добриво;
  • обробка від хвороб та шкідників;
  • утеплення стовбурів перед першими холодами.

Необхідно пам'ятати важливий нюанс при зачистці стовбурів – приріст. Якщо він становить менше 30 сантиметрів, то прибирати великі гілки не можна, адже це може послабити дерево. Головне видалити сухі, слабкі, поламані пагони і ті, які відходять під кутом від 25 до 40 градусів від стовбура.

Чим краще обробити яблуні восени - позбавить від комах

Найчастіше під корою дерев зимують різні комахи. До весни вони можуть сильно нашкодити яблуні, а то й зовсім "вбити" рослину, тому від них потрібно позбутися ще восени.

Найкраще для обробки використовувати:

  • залізний або мідний купорос - 1%-ий розчин;
  • сечовину - 5%-ий розчин;
  • бордоську рідину - 3 %-ий розчин;
  • кабамід - 500 грам на 10 літрів води.

Як правило, обробка проходить пізньої осені після того, як опаде листя, але до заморозків. При цьому для обприскування лбирають сухий та безвітряний день.

Чим полити яблуню восени - забезпечить хороший урожай в новому сезоні

Внесення добрив є не менш важливим кроком, щоб зберегти сад взимку і отримати врожай в наступному сезоні. Краще використовувати перевірені добрива, які точно будуть працювати, тому від народних методів радимо відмовитися.

Для поливу рекомендується обрати:

  • 30 грам сірчанокислого калію з розрахунку на 10 літрів розчину для яблуні та груші;
  • розчин монофосфату калію - максимум 15 грам на 10 літрів води;

При цьому важливо пам'ятати, що кожні три роки потрібно вносити в якості добрива подвійний суперфосфат - 30 грам на квадратний метр.

Яка риба корисніша для здоров’я серця та мозку - лосось чи тунець: Експерти розставили крапки над "і"

субота, 12 жовтень 2024, 7:44

Лосось і тунець є чудовими джерелами білка, а також ці риби насичені поживними речовинами. Яка ж цих риб корисніша, передають Патріоти України з посиланням на Today. Вживання риби може допомогти підтримувати здорове серце, мозок, імунну систему тощо. О...

Не все так однозначно! Названо несподівані наслідки вживання сої

субота, 12 жовтень 2024, 7:30

Соя часто викликає суперечки через чутки про її негативний вплив на здоров’я, але експерти стверджують, що ці заяви не мають клінічного підтвердження. Якщо вживати її кілька разів на тиждень, вона є безпечною для споживання, особливо як альтернатива че...