Фінська зима не є українською - температури в -20 градусів у цій країні вважаються звичайними для зимового сезону. Іноді стовпчик термометра може опуститися до -40 за Цельсієм, а північних частинах понад місяць не встає сонце. У такому суворому кліматі фіни не лише адаптувалися, а й зберігають активність завдяки неочевидним секретам життя, передають Патріоти України.
Щоб не опинитися в морозилці, потрібно одягати кілька шарів одягу. Це стосується і ніг — зверху кальсонів або нижніх штанів обов’язково надягають вітро та вологозахисні. Також використовують щільні важкі пальта.
Фіни воліють натуральні матеріали — шерсть мериноса, альпаку, яка, мохер, овчину. У тому числі і для нижнього шару. Як місцеві жителі, так і досвідчені туристи країною радять уникати бавовни навіть у піддіванні під основний одяг. Він утримує вологу та не ізолює від холоду. Рекомендується три основні шари – шар з тонкої вовни близько до шкіри, теплий щільний середній шар типу вовняного светра та куртка. Модель кращевибирати довше, щоб закривала нижню частину тіла, хоча б частково. Важливою характеристикою є вітрозахисність. Вона актуальна і для теплих штанів, які носять фіни поверх.
Вибір правильних шкарпеток дуже важливий. Якщо вони намокають, не відводять вологу або погано сидять, це може призвести до замерзання та мозолів. Бавовняні не підходять, вважають фіни і віддають перевагу шерсті, акрилу або їх суміші. Взуття рекомендують брати на розмір більше, щоб ногам було вільно та поміщалися товсті шкарпетки.
Не менш важливими є щільні шапка і рукавички. Місцеві жителі часто носять аксесуари з натуральної оленячої шкіри – вони допомагали виживати жителям Лапландії задовго до винаходу централізованого опалення та пуховиків.
Крім хандри, що виникає у жителів Фінляндії через довгу зиму, є й низка проблем, які актуальні скрізь, де температура опускається нижче нуля. Місцеві радять використовувати протисонцевий крем та окуляри у разі яскравого сонця, а також використовувати бальзам для губ та лосьйон для рук, щоб запобігти їх обвітрюванню та пересиханню шкіри. У серйозних випадках мороз і вітер здатні призвести до неприємних наслідків у вигляді висипу та почервоніння або навіть обмороження.
Сковороди забруднюються не лише жиром, а й їжею, що пригоряє. Відмити поверхню в останньому випадку непросто, але за допомогою підручних засобів ви полегшите собі завдання. Врятувати сковороду, що пригоріла, допоможе один фантастичний трюк. Про ефектив...
Масло кімнатної температури, змішайте зі сметаною і борошном, додайте розпушувач. Можливо борошна знадобиться більше або менше. Дивіться, щоб тісто вийшло м’яким і не липло до рук. На півгодини поставте тісто в холодильник. Потім розкачуємо не дуже тон...