Колорадські жуки розмножуються надзвичайно швидко, тож боротися з ними потрібно ефективно та своєчасно. Найчастіше шкідники атакують картоплю, але потім переходять і на інші культури: помідори, перець, баклажани, передають Патріоти України.
Коріандр
Коріандр – не лише ароматна приправа, а й природній ворог колорадських жуків. Рослина має виражений аромат, який шкідники не переносять.
Чорнобривці
Чорнобривці стануть окрасою клумби та саду, а ще – відвадять жуків від грядки. Досвідчені городники часто садять ці квіти по периметру зростання картоплі або навіть у міжряддях. Однак зверніть увагу, що не можна висаджувати занадто багато чорнобривців – вони здатні забирати корисні речовини та вологу з ґрунту.
Чебрець
Чебрець відлякуватиме не тільки колорадських жуків, а й капустяну совку, весняну капустяну муху, білокрилок, томатного бражника і ріпакового білана. Він швидко розростається, створюючи рясне "килимове" цвітіння. Чебрець, до речі, використовують і в народній медицині. Рослина має антисептичні, бактерицидні, заспокійливі властивості та сприяє загоєнню ран
Цибуля і часник
Цибуля та часник виділяють особливі речовини фітоніциди, які допоможуть боротися з колорадськими жуками та їх личинками. Приємний бонус – ці культури знижують ризик розвитку фітофторозу.
Хрін
Хрін – не дуже приємний сусід для більшості культур, але не для картоплі. Він ефективно відлякуватиме колорадських жуків.
У мінливому світі, де невизначеність стає нормою, впевненість у собі перетворюється на невід'ємну складову успішного життя, оскільки саме вона надає людині внутрішню опору, необхідну для подолання труднощів та досягнення поставлених цілей. Однак, часто...
Ви коли-небудь замислювалися щодо своєї поведінки у стресових ситуаціях? Ви зазвичай підтримуєте гармонію та уникати конфліктів, чи навпаки – як лицар долаєте конфлікт і використовуєте його на свою користь, передають Патріоти України. За допомогою цих ...