Колорадські жуки розмножуються надзвичайно швидко, тож боротися з ними потрібно ефективно та своєчасно. Найчастіше шкідники атакують картоплю, але потім переходять і на інші культури: помідори, перець, баклажани, передають Патріоти України.
Коріандр
Коріандр – не лише ароматна приправа, а й природній ворог колорадських жуків. Рослина має виражений аромат, який шкідники не переносять.
Чорнобривці
Чорнобривці стануть окрасою клумби та саду, а ще – відвадять жуків від грядки. Досвідчені городники часто садять ці квіти по периметру зростання картоплі або навіть у міжряддях. Однак зверніть увагу, що не можна висаджувати занадто багато чорнобривців – вони здатні забирати корисні речовини та вологу з ґрунту.
Чебрець
Чебрець відлякуватиме не тільки колорадських жуків, а й капустяну совку, весняну капустяну муху, білокрилок, томатного бражника і ріпакового білана. Він швидко розростається, створюючи рясне "килимове" цвітіння. Чебрець, до речі, використовують і в народній медицині. Рослина має антисептичні, бактерицидні, заспокійливі властивості та сприяє загоєнню ран
Цибуля і часник
Цибуля та часник виділяють особливі речовини фітоніциди, які допоможуть боротися з колорадськими жуками та їх личинками. Приємний бонус – ці культури знижують ризик розвитку фітофторозу.
Хрін
Хрін – не дуже приємний сусід для більшості культур, але не для картоплі. Він ефективно відлякуватиме колорадських жуків.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...