Колорадські жуки розмножуються надзвичайно швидко, тож боротися з ними потрібно ефективно та своєчасно. Найчастіше шкідники атакують картоплю, але потім переходять і на інші культури: помідори, перець, баклажани, передають Патріоти України.
Коріандр
Коріандр – не лише ароматна приправа, а й природній ворог колорадських жуків. Рослина має виражений аромат, який шкідники не переносять.
Чорнобривці
Чорнобривці стануть окрасою клумби та саду, а ще – відвадять жуків від грядки. Досвідчені городники часто садять ці квіти по периметру зростання картоплі або навіть у міжряддях. Однак зверніть увагу, що не можна висаджувати занадто багато чорнобривців – вони здатні забирати корисні речовини та вологу з ґрунту.
Чебрець
Чебрець відлякуватиме не тільки колорадських жуків, а й капустяну совку, весняну капустяну муху, білокрилок, томатного бражника і ріпакового білана. Він швидко розростається, створюючи рясне "килимове" цвітіння. Чебрець, до речі, використовують і в народній медицині. Рослина має антисептичні, бактерицидні, заспокійливі властивості та сприяє загоєнню ран
Цибуля і часник
Цибуля та часник виділяють особливі речовини фітоніциди, які допоможуть боротися з колорадськими жуками та їх личинками. Приємний бонус – ці культури знижують ризик розвитку фітофторозу.
Хрін
Хрін – не дуже приємний сусід для більшості культур, але не для картоплі. Він ефективно відлякуватиме колорадських жуків.
Найрідкісніший колір очей у світі — зелений, передають Патріоти України. Цікаво, що в дітей колір очей може змінюватися з віком — особливо у світлооких малюків.
Народне свято 10 квітня відоме під назвами Терентій маревний, Іларіонів день, Іларіон - виверни голоблі. 10 квітня віряни за новим стилем (23 квітня за старим) вшановують пам'ять мучеників Терентія, Максима, Олександра і Феодора, а також патріарха Гри...