Коли організм стикається з інфекцією, імунітет працює на максимумі. Під час хвороби поживні потреби змінюються і правильне харчування може допомогти одужати значно швидше. Йдеться, зокрема, про продукти, що містять необхідні вітаміни, мікроелементи, білки, Омега-3 та пробіотики, передають Патріоти України.
Про це OBOZREVATEL розповіла лікарка та health-експертка Уляна Вернер. За її словами, для підтримки імунної системи варто вживати їжу, насичену вітамінами D, A, C, E.
Підтримка імунітету
Так,вітамін D відіграє ключову роль у підтримці імунітету та запобіганні запалень. Він сприяє виробництву пептидів, які борються зі збудниками інфекцій. Може бути синтезований в шкірі під дією сонячного випромінювання, а також міститься в харчових джерелах, таких як жирна риба (лосось, сардини), яйця та деякі види грибів.
У свою чергу вітамін A зміцнює слизові оболонки, які відіграють роль у боротьбі з інфекціями. Він також важливий для розвитку і функціонування білих кров'яних клітин. Джерелами вітаміну A є овочі помаранчевого та червоного кольору: морква, кабачки, червона паприка, а також спориш, яйця та молочні продукти.
Вітамін C допомагає підвищити активність білих кров'яних клітин, які борються з інфекціями. На нього багаті паприка, ківі, цитрусові (апельсини, грейпфрути), полуниця.
Вітамін E є антиоксидантом, який допомагає захищати клітини організму від пошкоджень внаслідок окислення. Він може підтримати імунну систему, забезпечуючи здоровий рівень окиснення в організмі. Джерелами вітаміну E є горіхи, насіння, рослинні олії та зелені листові овочі.
Також важливі для підтримки імунної системи мікроелементи – цинк і селен, які містяться в горіхах, насіннях та морепродуктах.
Забезпечення енергії
Оскільки організм витрачає більше енергії на боротьбу з інфекцією, йому необхідні поживні білки. Споживайте легкі білкові джерела, які не надмірно навантажують шлунково-кишковий тракт. Це може бути куряче м'ясо без шкірки, риба та бобові.
Протизапальні властивості
Омега-3 жирні кислоти, які сприяють зменшенню запалення, можуть допомогти швидшому одужанню. Така риба як лосось, сардина, макрель, є багатим джерелом омега-3.
Гідратація та відновлення
Під час хвороби важливо підтримувати гідратацію організму. У цьому можуть допомогти багаті на воду фрукти та овочі: апельсини, кавуни, огірки та помідори, завдяки своєму вмісту води, допоможуть утримати оптимальний рівень рідини.
Підтримка шлунково-кишкового тракту
Щоб підтримувати здоров'я шлунково-кишкового тракту під час захворювання, слід споживати їжу, багату пробіотиками, радить лікарка. Це можуть бути йогурти з живими культурами, кефір, квашена капуста.
Крім того, Уляна Вернер наголосила, що під час хвороби важливо пити гарячі напої: теплий чай з медом та лимоном може сприяти розслабленню та заспокоєнню горла. Також слід вживати супи на основі нежирних бульйонів з додаванням різних видів овочів та м'яса, які допоможуть забезпечити організм необхідними поживними речовинами та рідинами.
"Пам'ятайте, що харчування грає ключову роль у підтримці організму під час захворювання. Споживайте продукти, які допоможуть підтримати імунну систему, забезпечити енергією та відновити організм. Однак враховуйте особливості вашого стану здоров'я та консультуйтеся з фахівцем, якщо у вас є особливі дієтетичні потреби або обмеження", – зазначила лікарка.
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...
Правильне харчування допомагає зміцнити здоров’я серцево-судинної системи, судин та запобігти хворобам. Нутриціолог назвала корисні продукти, які мають бути у раціоні,. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про 20 продуктів харчування, які допомагають...