Багато хто з нас погано переносить спеку і вважає за краще залишатися в приміщенні, ніж перебувати на вулиці. У такі дні буває досить непросто втамувати спрагу, адже не кожен знає, що найкраще пити в спеку. Однак спекотна погода - не привід закритися вдома і сидіти в чотирьох стінах. Розповідаємо, що найкраще освіжає в спеку, передають Патріоти України.
Найбільш ефективний і популярний напій для втамування спраги в спеку - безумовно, вода. Зараз виробники пропонують широкий її вибір: з газом, без газу, слабогазована, вода з ароматичними домішками. Кращим вибором стане чиста вода без газу і домішок. Вона не тільки допоможе підтримати водний баланс організму, але і буде регулювати температуру тіла.
Безперечно, не варто забувати і про соки. Але радимо віддавати перевагу натуральним напоям, оскільки в багатьох магазинних соках міститься доволі велика кількість цукру. В такому випадку спрага може тільки посилитися.
Ще один варіант, що пити в спеку - це зелений чай. Охолоджений, він відмінно тонізує, втамовує спрагу і регулює температуру тіла. Не варто забувати, що він також багатий на антиоксиданти і часто використовується для схуднення. Убийте двох зайців одним напоєм.
Не секрет, що в спекотну погоду організм втрачає рідину з неймовірною швидкістю. Люди часто намагаються компенсувати це, вживаючи ще більше води - звичайно, дуже холодної. Однак все не так просто.
Пояснюючи, який напій найкраще втамовує спрагу, багато фахівців стверджують, що потрібно пити в спеку якраз гарячий чай. Вся справа в тому, що ви не тільки нап'єтеся, а й гарненько спітнієте, оскільки чай розширює судини. А це, в свою чергу, приводить до того, що піт випаровується і охолоджує ваше тіло.
Але коли справа доходить до обговорень, який напій рятує від спеки, є і противники цієї теорії. Вони стверджують, що через надмірне потовиділення ви, може, і охолонете, але точно заробите зневоднення. Тож тут краще орієнтуватися на ваше самопочуття.
Літо - для багатьох не тільки період довгоочікуваної відпустки, а й час набряків. Лікарі пояснюють це тим, що якщо ви п'єте дуже мало води, ваш організм буде намагатися утримати рідину. Є кілька важливих порад, чого робити людям з набряками, отриманими в спеку, категорично не можна:
Медики кажуть, що найбільш прийнятний варіант для запобігання набряків - банально пити більше води. Також намагайтеся вживати більше клітковини (пийте фруктові та овочеві смузі або просто беріть овочі та фрукти на перекус).
Потовиділення - природний процес, за допомогою якого наш організм охолоджується в спеку. Не секрет, що чим більше ви п'єте, тим сильніше потовиділення. Відмовитися від рідини - не варіант, заробите набряки. Для того, щоб не потіти в спеку, найкраще пити воду (звичайну, без газу і підсолоджувачів). Фахівці не радять вживати алкоголь і солодку газовану воду, адже вони лише сприяють зневодненню.
У період відпусток багато хто любить розслабитися і випити трохи алкоголю - будь то коктейль, пиво або що-небудь міцніше. Не секрет, що лікарі категорично проти вживання алкогольних напоїв у спеку. Головні ризики - зневоднення, проблеми з серцево-судинною системою і навіть серцевий напад. Справа в тому, що алкоголь розширює судини і має сечогінну властивість - ви втратите більше рідини, ніж вжили. Спиртні напої в спеку нерідко призводять і до летальних випадків (в основному, причина все та ж - зневоднення). Крім того, як кажуть вчені, ваша шкіра стане більш чутливою до сонця, коли ви вип'єте - сонячний опік забезпечений.
Якщо випити вже дуже хочеться, давайте розберемося, що краще пити в спеку з алкоголю. Віддайте перевагу неміцним напоям. Найбільше підійдуть легкі коктейлі (алкоголь і сік або алкоголь і содова), пиво або несолодкі вина. Але пам'ятайте, що все повинно бути в міру. Від чого точно варто відмовитися до більш прохолодних часів, так це шоти і міцні мікси.
Редиска – одна з перших культур, які висівають навесні. Але навіть досвідчені городники нерідко стикаються з проблемою стрілкування, коли замість соковитого коренеплоду рослина витягується вгору. У такому разі редиска стає твердою, волокнистою, гіркою ...
Чому ін’єкційні препарати (ботулотоксини, гіалуронова кислота, філери, біоревіталізанти тощо), потрапляють не туди, куди мали б, та чому можують призвести до незворотної втрати зору, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичн...