У понеділок, 8 березня, розпочнеться тиждень перед Великим постом. Народознавці й досі сперечаються, яка назва цього тижня (Масниця, Масляниця, Колодій, Запусти, Пущення, Заговини, Сирний тиждень) була більш поширена на теренах України чи в окремих її регіонах, і що варто в цей час готувати – вареники чи млинці. А кулінари і дослідники традиційної кухні пропонують рецепти не лише на різні смаки, а й для прихильників різних версій. Адже насправді звичаї могли відрізнятися навіть у двох сусідніх селах, не кажучи вже про регіони, які віддалені один від одного на кілька сотень кілометрів. Дослідниця подільської кухні Олена Павлова пропонує господиням приготувати осучаснені вареники до солодкого столу, передають Патріоти України.
"Тут все просто: на 30-35 вареників треба 300 г борошна вищого гатунку та 200 мл води (окріп), 3 г солі та 20 г олії. Тоді тісто буде пружним та гнучким. Можете олію не додавати, це за бажанням. У залежності від якості та характеристик борошна пропорції можут змінитися. Тоді вносите корективи. Головне – тісто має бути пружним, не липнути до рук і легко розкачуватися качалкою", – наголошує кулінарка.
"200 г чорносливу без кісточок, бажано в'яленого, порізати шматочками, 200 г макової начинки (є готова в магазинах) або перетерти мак із цукром. Змішати мак і чорнослив", – продовжує Павлова.
А далі все так, як з іншими варениками чи пиріжками: розкачати тісто, вирізати кружечки, начинити вареники – чайна ложка суміші чорносливу з маком на один вареник.
Олена готувала їх на парі протягом 15-20 хвилин, а можна традиційно зварити у воді.
"Подавати, посипавши цукром або поливши медом, дуже смакують вони й зі сметанкою. Цікава та "яскрава" на смак начинка", – запевняє вінничанка.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...