Правильна поведінка вранці впливає на циркадний ритм, сприяючи бадьорості вдень і сонливості вночі, пише HuffPost з посиланням на сертифікованого психіатра і фахівця з медицини сну Честера Ву, передають Патріоти України.
"Циркадний ритм, ваш внутрішній біологічний годинник, працює приблизно 24 години на добу і диктує, коли ви відчуваєте себе бадьорими або сонними, значною мірою під впливом освітлення", – пояснив фахівець, додавши, що нерегулярний режим сну, надмірне вечірнє освітлення та сидячий спосіб життя можуть порушити цей ритм і баланс, що призводить до проблем зі сном.
Лікарі-сомнологи радять вставати з ліжка, як тільки спрацьовує будильник, а не лежать у ліжку після звуку будильника. Це допомагає підтримувати в мозку асоціацію, що спальня – це лише місце відпочинку, що сприяє якісному сну.
"Я ніколи не залишаюся в темній спальні. Дуже важливо потрапляти на світло. Світло ефективно вимикає вироблення мелатоніну у вашому мозку і дає вашому тілу знати, що день розпочався", – додає доктор Кріс Вінтер, невролог і експерт зі здоров'я сну.
Фахівець зі сну і доцент Університету в Буффало Карлеара Вайс додає, що також важливо дотримуватись регулярного часу пробудження. Адже це допомагає біологічному годиннику регулювати фізіологічні функції, а не тільки сон. Відсипання на вихідних призводить викликає труднощі з концентрацією уваги, втому, дратівливість і головні болі.
Також лікарі з обережністю ставляться до недосипання. "Дотримання послідовного графіка сну, коли ви прокидаєтеся і лягаєте спати в один і той же час кожен день, дійсно важливо для того, щоб забезпечити собі повноцінну ніч якісного сну", – підкреслює лікар Радж Дасгупта.
Одразу після пробудження потрібно бути на денному світлі. Десь протягом 30 хвилин після пробудження бажано вийти на вулицю або сісти біля вікна, щоб потрапити на природне сонячне світло, яке дуже важливе для підтримання циркадного ритму в нормі. Дослідження показали, що нестача сонячного світла може погіршити якість сну, сприяти безсонню і негативно впливати на настрій.
Ще одна важлива порада – фізичні вправи. Активність вранці дає сигнал мозку, що день розпочався. Вправи не обов'язково мають бути особливо інтенсивними.
Також лікар Вінтер радить завжди застеляти своє ліжко. Це не тільки символічно, але й стримує людей, які можуть захотіти повернутися в ліжко вдень. А денний сон може негативно вплинути на сон наступної ночі. Водночас лікарі-сомнологи нічого не говорять про відмову від кави вранці. Варто зазначити, що циркадний ритм – циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі. А лікарі-сомнологи – займаються проблемами порушення сну.
Якщо ви розглядаєте можливість дотримання раціону з низьким вмістом вуглеводів, врахуйте, що не всі вуглеводні продукти шкодять здоров'ю та провокують набір зайвої ваги. Ба більше, вони можуть підтримувати метаболізм і знижувати ризик серцево-судинних ...
Ідеальний відтінок губної помади визначається гармонійним поєднанням кольтору та світла, але якщо певний колір підвищує вашу впевненість, не зволікайте, використовуйте його, передають Патріоти України. Першим кроком до пошуку ідеального відтінку є врах...