Техніка українців "горить" через перепади напруги: Як захистити прилади

В Україні через регулярні відключення світла почали стрибки напруги в мережі. Як результат, у будинках та квартирах псуються електроприлади, також зросли ризики пожеж. Врятуватися від наслідків стрибків напруги можна кількома способами, передають Патріоти України.

Утримати стабільну напругу в умовах пошкодження енергосистеми та постійних відключень складно. Тому часто при включенні електромережі замість 220 В квартири подають напругу в 170-260 В. Якщо ж виходить з ладу нульовий провідник, напруга може підскочити вище 300 В. Деякі прилади через це миттєво виходять з ладу.

Але навіть якщо в квартирі чи будинку не помітні перепади напруги, техніка все одно поступово виходить із ладу. Справа в тому, що коли при включенні світла одночасно починає роботу вся техніка, в будинковій мережі в будь-якому випадку "скаче" сила струму.

Способи захистити техніку від перепадів напруги

  • Виймати прилади з розеток

Ключову техніку (холодильники, бойлери, пральні машини) рекомендується повністю відключати від мережі після вимкнення світла. У такому разі після появи світла вмикати їх у мережу потрібно буде вручну.

Робити це рекомендують не відразу, а через 10-15 хвилин після відновлення електропостачання. За цей час пікове навантаження на будинкові мережі вже завершиться і техніка буде в відносній безпеці, адже найбільші коливання відбуваються саме в момент включення світла.Плюси такого способу – відсутність додаткових витрат. Мінусом є те, що метод захистити техніку тільки в частині випадків. Іноді стрибок напруги може статися й через довгий час після увімкнення світла.

  • Встановити реле напруги

Реле напруги реєструє значні відхилення від стандартної напруги та відключає всі побутові прилади. Після того, як напруга нормалізувалася, подається сигнал про включення, і підключення техніки відновлюється.

Реле напруги поділяються на два основні типи – ті, що встановлюються в електричному щитку, та "казуальні" для окремих розеток. Перший тип значно потужніший і надійніший, проте для встановлення такого реле будуть потрібні послуги електрика.Найпростіші моделі витримують струм 10-16А. Це достатньо, якщо підключати техніку поштучно. Потужні моделі розрахована на 40-100А та здатні захистити одразу все у квартирі.

  • Купити стабілізатори напруги або безперебійники (ДБЖ)

Ці пристрої "вирівнюють" вольтаж. Стабілізатори при цьому потужніші, але не мають акумуляторні батареї. ДБЖ мають меншу потужність, але тримають "запас" струму у внутрішніх або зовнішніх акумуляторах.

У характеристиках стабілізаторів зазвичай вказують потужність ВА (вольт-ампер), а не Вт (ват). Тому, щоб розрахувати необхідну потужність стабілізатора, потрібно помножити вказане на ньому число (ВА) на 0,7-0,9 (залежить від моделі).

Результат означатиме, прилади якої потужності потягне цей стабілізатор (вже у Вт). При цьому краще залишати запас 1-2 кВт (10-20%), щоб стабілізатор не працював на межі можливостей.

Головний мінус: ці пристрої стали дуже дорогими в Україні. До того ж знайти ДБЖ практично неможливо.

Що краще?

Для досягнення найкращого результату краще поєднувати різні засоби захисту. Наприклад, встановити реле і використовувати ДБЖ для котла опалення та насосів. Так вони пропрацюють деякий час навіть під час електроенергії. Або ж можна встановити стабілізатори на деякі пристрої, а інші виймати з розеток.

Лише спробуйте! Цей картопляний гратен з грибами з’їдається за 5 хвилин

вівторок, 7 травень 2024, 0:14

Так швидко з’їдається, бо він виходить дуже смачний із вершковим смаком та грибним ароматом, передають Патріоти України. Хіба можна таке лишати на тарілці? Підготуйте такий перелік:. Для приготування потрібно підготувати овочі. Картоплю наріжте кільця...

Водіям на замітку! Названо запахи в автомобілі, які мають насторожити

понеділок, 6 травень 2024, 23:58

Запахи в нових автівках можуть негативно позначатися на здоров'ї водіїв - салони радять провітрювати. Однак є кілька запахів, які мають насторожити автовласників - простим провітрюванням у таких випадках не обійтись, передають Патріоти України. Як пише...