В Україні через регулярні відключення світла почали стрибки напруги в мережі. Як результат, у будинках та квартирах псуються електроприлади, також зросли ризики пожеж. Врятуватися від наслідків стрибків напруги можна кількома способами, передають Патріоти України.
Утримати стабільну напругу в умовах пошкодження енергосистеми та постійних відключень складно. Тому часто при включенні електромережі замість 220 В квартири подають напругу в 170-260 В. Якщо ж виходить з ладу нульовий провідник, напруга може підскочити вище 300 В. Деякі прилади через це миттєво виходять з ладу.
Але навіть якщо в квартирі чи будинку не помітні перепади напруги, техніка все одно поступово виходить із ладу. Справа в тому, що коли при включенні світла одночасно починає роботу вся техніка, в будинковій мережі в будь-якому випадку "скаче" сила струму.
Способи захистити техніку від перепадів напруги
Ключову техніку (холодильники, бойлери, пральні машини) рекомендується повністю відключати від мережі після вимкнення світла. У такому разі після появи світла вмикати їх у мережу потрібно буде вручну.
Робити це рекомендують не відразу, а через 10-15 хвилин після відновлення електропостачання. За цей час пікове навантаження на будинкові мережі вже завершиться і техніка буде в відносній безпеці, адже найбільші коливання відбуваються саме в момент включення світла.Плюси такого способу – відсутність додаткових витрат. Мінусом є те, що метод захистити техніку тільки в частині випадків. Іноді стрибок напруги може статися й через довгий час після увімкнення світла.
Реле напруги реєструє значні відхилення від стандартної напруги та відключає всі побутові прилади. Після того, як напруга нормалізувалася, подається сигнал про включення, і підключення техніки відновлюється.
Реле напруги поділяються на два основні типи – ті, що встановлюються в електричному щитку, та "казуальні" для окремих розеток. Перший тип значно потужніший і надійніший, проте для встановлення такого реле будуть потрібні послуги електрика.Найпростіші моделі витримують струм 10-16А. Це достатньо, якщо підключати техніку поштучно. Потужні моделі розрахована на 40-100А та здатні захистити одразу все у квартирі.
Ці пристрої "вирівнюють" вольтаж. Стабілізатори при цьому потужніші, але не мають акумуляторні батареї. ДБЖ мають меншу потужність, але тримають "запас" струму у внутрішніх або зовнішніх акумуляторах.
У характеристиках стабілізаторів зазвичай вказують потужність ВА (вольт-ампер), а не Вт (ват). Тому, щоб розрахувати необхідну потужність стабілізатора, потрібно помножити вказане на ньому число (ВА) на 0,7-0,9 (залежить від моделі).
Результат означатиме, прилади якої потужності потягне цей стабілізатор (вже у Вт). При цьому краще залишати запас 1-2 кВт (10-20%), щоб стабілізатор не працював на межі можливостей.
Головний мінус: ці пристрої стали дуже дорогими в Україні. До того ж знайти ДБЖ практично неможливо.
Що краще?
Для досягнення найкращого результату краще поєднувати різні засоби захисту. Наприклад, встановити реле і використовувати ДБЖ для котла опалення та насосів. Так вони пропрацюють деякий час навіть під час електроенергії. Або ж можна встановити стабілізатори на деякі пристрої, а інші виймати з розеток.
Якщо ви допустили при приготуванні страви кількох помилок, ваші голубці можуть вийшли сухими і жорсткими. Щоб вони вдалися смачними, не достатньо вибрати найкращі інгредієнти, передають Патріоти України. Все можна зіпсувати, порушивши технологію пригот...
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...