Це така смакота! Швидке хачапурі на тісті з яйцями

Хачапурі є давньою грузинською стравою. Його почали готувати ще в середні віки. Якщо коротко, то це є сирний коржик, передають Патріоти України.

Оригінальний рецепт передбачає використання імеретинського сиру. Він за структурою нагадує наш кисломолочний сир. Але начинку можна робити і з іншими сирами на ваш смак. В залежності від регіону грузини готують хачапурі по-своєму, змінюючи не тільки начинку, але і форму страви. Воно може бути квадратним, круглим або у вигляді човника. Відомо щонайменше 10 різновидів хачапурі. Як готувати цю смачну страву, читайте далі.

Інгредієнти

Вам знадобляться наступні компоненти:

  • курячі яйця — 2 шт.;
  • топлене вершкове масло — 1 ст.л.;
  • сода — 0,5 ч.л;
  • оцет — 1 ч.л.;
  • вода — 0,5 ст.;
  • борошно.

Як приготувати тісто

Топлене масло потрібно збити разом із яйцями. Посоліть трохи. Додайте борошно та замісіть тісто. Воно має вийти середньої густоти. В середньому знадобиться 200-300 г. Потрібно орієнтуватись на консистенцію тіста.

Розділіть тісто на 2 частини та розкатайте кожну з них. Посипте на деко трохи борошна. Викладіть одну частину розкатаного тіста, на нього начинку та накрийте другим коржиком. Защіпніть краї та поставте випікатись у духовку на середньому вогні протягом 15 хвилин.

Варіанти начинок

Традиційно страву готують із сиром, який має розплавитись. Це особливо характерна начинка для аджарського хачапурі. Проте можна експериментувати. Наприклад, смачно буде приготувати начинку із плавленого сирка та зеленої цибулі. Твердий сир можна змішати із кисломолочним, що наблизить смак до імеретинського різновиду страви. Дуже насичений смак вийде, якщо змішати декілька різновидів сиру та додати зелені, сухі приправи. Зверніть увагу на моцарелу або бринзу.

Начинка з сиром доречна у різних стравах. Навіть кабачки з нею виходять смачними. А для хачапурі можна спробувати і інший варіант. В гірському регіоні Рача (Грузія) начинку роблять із шинки. До речі, саме рачинські хачапурі мають квадратну форму.

Готуйте хачапурі та діліться вашими улюбленими начинками. Смачного!

А ви це знали? Чому досвідчені городники саджають редиску тільки восени

п’ятниця, 22 листопад 2024, 13:00

Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...

А ви це знали? Кому не можна їсти буряк

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:27

Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...