Не лише користь! Цей "здоровий" продукт насправді може руйнувати ваш мозок

Вчені з'ясували, що продукт харчування, який раніше вважався здоровим, насправді може погано впливати на мозок, викликати його згасання і шкодити клітинам. Про це пише Express.co, зазначають Патріоти України.

За висновками дослідників, рослинні олії, що містять незамінні жирні кислоти омега-6, можуть збільшувати ризик розвитку деменції - набутого недоумства, а також хвороби Альцгеймера, пошкоджуючи клітини мозку.

У яких продуктах міститься омега-6?

Продукти, що містять найвищі концентрації поживних речовин, це соєва олія, кукурудзяна олія, майонез, волоські горіхи, насіння соняшнику і мигдаль.

Вчені Інституту неврологічних захворювань Гладстона (США), з'ясували, що високий рівень арахідонової кислоти, жирної кислоти омега-6, пов'язаний зі змінами мозку, зазвичай зустрічаються у людей з хворобою Альцгеймера.

Результати, опубліковані в журналі Nature Neuroscience, показали, що занадто багато арахідонової кислоти може бути шкідливим для мозку.

Інші жирні кислоти - корисні

Хоча результати підкреслюють можливу зв'язок між омега-6 і хворобою Альцгеймера, інші омега-жирні кислоти можуть мати протилежний вплив на мозок.

Наприклад, омега-3, можуть захистити мозок від зниження когнітивних функцій. Так, додавання в дієту омега-3 жирних кислот DHA запобігає проблемам з пам'яттю і зменшує запальні ефекти рафінованих продуктів.

Як швидко очистити мікрохвильовку від жиру: ТОП-5 чудо-фішок, про які знають лише досвідчені господині

понеділок, 5 грудень 2022, 0:24

Мікрохвильова піч є незамінним помічником на кухні, адже з її допомогою можна швидко розігріти будь-яку страву, а дехто навіть примудряється щось готувати в ній, передають Патріоти України. Проте з часом у мікрохвильовці утворюється нестерпний шар бруд...

Чому не рекомендується спати з грілкою всю ніч - названо головну небезпеку

неділя, 4 грудень 2022, 23:56

Грілка багатьом допомагає зігрітися у ліжку взимку. Однак медики рекомендують з обережністю використовувати цей предмет, щоб не зашкодити здоров'ю. Перед тим, як лягти спати, грілку потрібно залишити під ковдрою максимум на півгодини, передають Патріот...