Урожаю позаздрять всі! Найкраще натуральне добриво для полуниці, яке легко приготувати

Натуральні добрива для полуниці, і перш за все, домашні препарати, корисні для здоров'я, екологічні й містять ряд легко і швидко засвоюваних поживних речовин, необхідних рослинам. Крім того, таке підживлення при регулярному внесенні значно зміцнює рослини, а часто й знижує їх сприйнятливість до хвороб, пише видання Zielonyo Grodek, передають Патріоти України.

Одним з найпростіших і легких у приготуванні природних препаратів для підгодівлі полуниці є гній, який являє собою зброджений розчин води та частин певної рослини (або інших органічних відходів). Його можна приготувати з різних рослин, але найчастіше для підгодівлі полуниці використовують кашку з кропиви або хвоща.

Гній з кропиви містить велику кількість азоту, а також калію, магнію, заліза, кальцію і кремнію та численні вітаміни. Підгодівля цією рідиною зміцнює рослини.

Щоб приготувати такий препарат, просто зберіть близько 1 кг свіжих частин кропиви (листя і стебла), помістіть їх у відро (бажано 10 літрів), залийте водою (краще дощовою) і поставте в тепле, навіть сонячне місце приблизно на 14 днів, щодня помішуючи для активізації бродіння. Відро краще поставити подалі, тому що в процесі бродіння можуть виникати не завжди приємні запахи.

Приблизно через 2−3 тижні препарат готовий до використання, але не забудьте розбавити його водою, наприклад у співвідношенні 1 л розчину на 10 л води. Найкраще підживлення проводити разом з поливом. Підгодовувати полуницю таким способом варто переважно до розвитку квіткових бруньок і після збору плодів, щоб зміцнити рослини.

Дачникам на замітку! Як зробити, щоб редиска не йшла у стрілки

понеділок, 12 травень 2025, 23:52

Редиска – одна з перших культур, які висівають навесні. Але навіть досвідчені городники нерідко стикаються з проблемою стрілкування, коли замість соковитого коренеплоду рослина витягується вгору. У такому разі редиска стає твердою, волокнистою, гіркою ...

Великий ризик? Лікар пояснив, чи справді "уколи краси" можуть призвести до сліпоти

понеділок, 12 травень 2025, 23:50

Чому ін’єкційні препарати (ботулотоксини, гіалуронова кислота, філери, біоревіталізанти тощо), потрапляють не туди, куди мали б, та чому можують призвести до незворотної втрати зору, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичн...