Під час відключень електроенергії, які знов почастішали в Україні через варварські обстріли російських окупантів, часом доводиться розряджати батареї гаджетів до нуля. Але наскільки це безпечно робити у тих же смартфонах, передають Патріоти України.
Існує поширена думка, що повна розрядка негативно впливає на стан батареї телефона і з часом може вивести її з ладу. Чи так це, з’ясовувало видання NV.
Практично всі сучасні смартфони мають незнімні акумулятори, тому замінити зіпсовану деталь не так просто, як хотілось би – для цього доведеться звертатись у сервіс і платити чималі гроші. Часом співставні з витратами на новий пристрій. Саме тому експерти радять дбати про акумулятор з моменту покупки пристрою. І ось п’ять причин, тому така турбота починається з недопущення повної його розрядки.
Технічні обмеження літій-іонних акумуляторів
Переважна більшість акумуляторів у сучасних смартфонів вироблені за літій-іонною технологією. Вони найкраще працюють в межах рівня заряду від 20% до 80%. Часта повна розрядка перевантажує акумулятор і негативно впливає на його ємність та ефективність використання заряду.
Продуктивність акумулятора
Оптимальну роботу смартфону з адекватним функціонуванням всіх його систем та додатків можна забезпечити тільки за достатнього рівня заряду. Якщо смартфон розряджений до менш ніж 15%, він переходить в режим економії, зупиняє деякі процеси і це може призводити до порушень його нормальної роботи. А ще до збоїв у налаштуваннях. Проте часом так буває, що зарядити вчасно телефон не виходить. В такому разі не порушуйте режим економії і використовуйте майже розряджений гаджет дуже обережно.
Втрата і пошкодження даних
Занадто низький заряд акумулятора смартфону може призвести до ще одного неприємного наслідку – втрати та пошкодження ваших даних. Наприклад, файл чи документ, над яким ви працювали в момент вимкнення пристрою, точно не збережуться. Так само подібний інцидент може призвести до порушення функціональності програми, які ви використовували.
Екстрені ситуації
В умовах тривалих відключень мати заряджений телефон – це ще й фактор безпеки. Повністю розряджений гаджет не принесе вам жодної користі, якщо ви опинитесь у небезпечній ситуації чи потребуватимете допомоги. Тому, якщо не знаєте, коли відновиться електропостачання, постарайтесь максимально економити заряд.
Зайві цикли перезаряджання
Будь-який акумулятор не розрахований на вічну роботу – він має наперед закладену певну кількість циклів заряджання, після яких починає деградувати. Регулярна розрядка до нуля прискорює цей процес. Таким чином ви суттєво наближаєте остаточний знос акумулятора
Гречані чай і шоколад з’явилися на українському ринку не так давно і відразу набули шаленої популярністі: їх люблять спортсмени, адепти ЗОЖу та дієтологи. Експерти видання Baazar розбирались, чому всі в такому захваті від продуктів з гречки, як їх виро...
Попри сформовану думку, сама по собі сіль, а точніше хлорид натрію, не становить небезпеки для організму, а, навпаки, грає важливу роль у його роботі. Без солі неможливий нормальний баланс рідини в організмі, до того ж вона регулює кров’яний тиск та ба...