Майже половина наших щоденних дій – це звички, які можуть як покращувати, так і шкодити здоров’ю. Харчові звички теж грають важливу роль, особливо під час вечері, а тому якщо ви регулярно робите помилки у раціоні, це може негативно вплинути на самопочуття, передають Патріоти України.
Тож, яких звичок варто уникати, щоб підтримувати здоров’я? Пропонуємо ознайомитись із деякими порадами, якими поділилися в Eat This, Not That.
Не планувати харчування
Без плану харчування ви, ймовірно, обиратимете заморожені або консервовані продукти, які містять багато добавок. Регулярне приготування їжі вдома допомагає контролювати інгредієнти, зменшити ризик діабету та підтримувати здоров’я. Намагайтеся готувати хоча б 10–14 домашніх страв на тиждень, щоб уникати зайвої обробленої їжі.
Випивати перед обідом
Алкоголь перед вечерею не лише додає зайві калорії, а й посилює апетит. Дослідження показують, що навіть невелика порція може змусити вас з’їсти більше, і особливо це стосується жирних страв. Згідно із дослідженням, люди, які випивають перед їжею, споживають у середньому на 11% більше їжі та на 24% більше жирів. Тож якщо хочете контролювати вагу, замініть коктейль на воду або трав’яний чай.
Не пити воду перед їжею
Зневоднення може призвести до головного болю, втоми та навіть серйозних наслідків для здоров’я, зокрема підвищеного ризику інсульту. Щоб уникнути цих проблем, пийте воду не лише під час їжі, а й перед її початком. Це проста, але потужна звичка, яка підтримує здоров’я та допомагає контролювати вагу.
Розігрівати їжу у мікрохвильовій печі
Уникайте розігріву їжі в пластикових контейнерах або плівці, які не призначені для мікрохвильовок. Це може призвести до потрапляння небезпечних хімічних речовин, таких як бісфенолу А та фталатів, які порушують гормональний баланс і шкодять здоров’ю.
Вживати забагато солоної готової їжі
Якщо ви часто їсте поза домом або обираєте готові страви на вечерю, ймовірно, ви споживаєте занадто багато натрію. Крім того, більшість натрію надходить саме з упаковок та готової їжі, а не з тієї солі, що додається при приготуванні. Врахуйте, що високе споживання натрію може спричинити підвищення тиску, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань і інсульту.
Не включати овочів до страв
Якщо на вашій обідній тарілці не вистачає овочів та фруктів, це може вплинути на здоров'я серця в майбутньому. Дослідження показують, що нестача цих продуктів підвищує ризик серцево-судинних захворювань та інсультів. Рекомендується щодня вживати 4 порції фруктів та 5 порцій овочів, що допоможе замінити менш корисні продукти та покращити загальний стан здоров'я.
Не вживати білок
Макарони можуть бути смачним, але вони не забезпечать необхідну кількість білка для м’язів і контролю апетиту. Додати більше білка у вечірній раціон, оскільки це допоможе зменшити голод і знизити ризик переїдання пізніше ввечері. Недостатньо білка в їжі може призвести до того, що ви будете відчувати голод і їсти більше, що неодмінно вплине на вагу.
Їсти занадто швидко
Швидке поглинання їжі підвищує ризик набору ваги та проблем із серцем. Це також може спричинити метаболічні розлади, підвищений тиск і високий рівень цукру. Щоб покращити засвоєння поживних речовин, їжте повільно та ретельно пережовуйте їжу. Таким чином це допоможе організму краще перетравлювати навіть корисні продукти.
Закінчувати вечерю десертом
Десерти часто містять багато калорій, цукру та насичених жирів, що підвищує ризик ожиріння, діабету та серцевих хвороб. Якщо солодке стало щоденною звичкою, варто замінити його кориснішими альтернативами, наприклад, фруктами чи гірким шоколадом. Це допоможе зменшити ризики для здоров’я без відчуття обмежень.
Залишаєтесь після вечері
Тривале сидіння у вільний час підвищує ризик смерті від різних захворювань, включаючи рак, серцево-судинні хвороби, діабет і хворобу Альцгеймера. Навіть без хронічних захворювань малорухливий спосіб життя може серйозно нашкодити здоров’ю. Щоб знизити ризики, варто більше рухатися протягом дня: робити перерви на активність, гуляти або займатися спортом.
Вапняний наліт не тільки робить вашу ванну кімнату брудною, незалежно від того, як часто ви її миєте, але також може забити душові лійки та зменшити потік і тиск води, а також пошкодити крани та труби, що призведе до дорогого ремонту, передають Патріот...
Чи знайоме вам почуття голоду в поєднанні з поганим настроєм? Чому голодна людина сердиться? Психологи з Університету Англії Раскіна дослідили цей зв’язок, передають Патріоти України. Чому голодна людина зла? Згідно з одним дослідженням, проведеним пси...