Влітку проблема неприємного запаху від взуття посилюється кратно. Тепла погода посилює потовиділення на стопах, а легкі кросівки і відкриті сандалії дають вільний доступ повітря, що пришвидшує розвиток бактерій, передають Патріоти України.
Але боротись із запахом від взуття можна. OBOZ.UA зібрав усі ефективні методи, які допоможуть легко освіжити будь-яку вашу улюблену пару.
Засіб для прання
Кросівки, кеди та балетки, які підлягають пранню у машині, найкраще освіжати саме таким чином. Зніміть шнурки та устілки (їх треба прати вручну), покладіть пару у мішечок для прання і завантажте у барабан. Пральний засіб беріть той, яким ви користуєтесь завжди, але трошки зменшіть дозування. Також обирайте низькі оберти викручування. Сохнути випрана пара має на відкритому повітрі, але не під прямим сонцем.
Кавова гуща
Азот, який міститься у каві, добре поглинає сторонні запахи. Тому, коли наступного разу будете пити каву, зберіть гущу та добре висушіть її – в духовці чи на повітрі. Потім візьміть старі колготки чи самотню шкарпетку, насипте у неї засіб і покладіть у взуття на ніч. На ранок від запаху не лишиться і сліду. Використану гущу викиньте.
Сіль
Сіль має антибактеріальні властивості і відмінно вбирає вологу. Це означає, що вона добре спрацює і як дезодорант для взуття. Насипте продукт всередину вашої проблемної пари, простежте, щоби він повністю покрив устілку. Добре потріть сіль пальцями. Залиште її діяти на 24 години, а потім ретельно витряхніть. Запах має зникнути.
Сода
Приблизно таким же чином працює і харчова сода. Як бонус вона вбере зайву вологу, що зробить ваше взуття комфортнішим для вас і абсолютно непридатним для бактерій. Столової ложки на кожен кросівок чи кед буде достатньо. Рівномірно розподіліть соду по устілці і залиште діяти на 24 години. Також соду можна закладати у взуття, загорнутою у папір чи стару шкарпетку – вона теж буде ефективною.
Спирт
Горілку також можна використовувати для дезодорації взуття, що неприємно пахне. Причому підійде навіть найдешевша. Налийте трохи горілки в розпилювач і рясно розпорошіть її на смердюче взуття. Якщо запах не дуже сильний, розведіть напій водою у пропорції 2:1. Просто переконайтеся, що ваше взуття висохло, перш ніж знову одягати його.
Мило
Звичайний мильний брусок здатний не тільки поглинати сторонні запахи, але і залишати по собі приємний аромат. Покладіть по маленькому шматку мила у взуття і залиште його там на ніч. Але простежте, щоби мило не було вологим.
Активоване вугілля
Цей засіб, так само як і вугілля для барбекю, відмінно поглинає запахи. Проте вкладати його у взуття потрібно загорнутим у щось, щоби не забруднити пару зсередини. На кожен кросівок достатньо буде пари чайних ложок.
Старі газети
Якщо у вас завалялись старі газети, знайте – газетний папір добре висушує взуття, а значить і прибирає запах. Згорніть газету у нещільний комок і вкладіть всередину пари. Залиште так її на ніч. Хочете не тільки прибрати запах, але і освіжити свої туфлі чи кросівки, нанесіть на папір пару крапель улюбленої ефірної олії.
Оцет
Ну і куди ж без білого оцту, який здатний вирішувати масу побутовий проблем. Секрет полягає в оцтовій кислоті, яка приєднується до летких молекул, що викликають неприємний запах, та нейтралізує їх. Візьміть пульверизатор і змішайте в ньому у рівних пропорціях оцет та воду. Якщо хочете прибрати при цьому характерний оцтовий запах, додайте у суміш від 12 до 24 крапель ефірної олії. Струсіть пляшку, щоби добре змішати інгредієнти, і рясно обприскайте внутрішню частину. На зовнішню частину взуття наносити цю суміш не варто, бо оцет може витравлювати барвники. Дочекайтесь, поки пара повністю висохне.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...