Ви будете вражені! Подушка може містити цвіль... і до мільйона кліщів, навіть якщо видається чистою

Подушка може містити цвіль і до мільйона кліщів та бактерій

Експерти рекомендують прати подушки для сну кожні три-шість місяців, оскільки вони є небезпечними джерелами бруду та плісняви. Способи утримувати спальню в чистоті назвали виданню Newsweek експерт з якості повітря Майкл Рубіно та ведуча подкасту "Запитайте прибиральника" Анджела Браун, передають Патріоти України.

Рубіно розповів, що у звичайній подушці можуть жити спори цвілі, до мільйона кліщів, а також мікотоксини, які спричиняють алергію та інші неприємні реакції організму. Крім того, за його словами, через дотик зі шкірою та попадання слини у подушці часто розмножуються бактерії.

«Для зростання цвілі необхідні дві основні речі: їжа та волога. Матеріал подушок, клітини шкіри та інші органічні речовини є гарним живильним середовищем. Щодо вологості, то піт, слина, пролиті рідини створюють ідеальні умови для розмноження плісняви», — попередив експерт з якості повітря.

Анджела Браун додала, що змінна наволочка на якийсь час захищає подушку від шкідливих для людини організмів, проте щоб утримувати предмет для сну в чистоті, його слід прати один раз на три-шість місяців.

За її словами, пухові, пір'яні та синтетичні подушки можна прати в машині в холодній чи теплій воді. Подушки з ефектом пам'яті вона рекомендувала промивати мильним розчином за допомогою губки з мікрофібри. Після цього подушку слід акуратно віджати та просушити на відкритому повітрі або в приміщенні, що добре провітрюється, уникаючи попадання прямих сонячних променів. Якщо ж з'явилася пліснява, спеціалістка з прибирання порадила позбутися подушки.

Водіям на замітку! Що робити, коли забули ключі всередині автомобіля

понеділок, 19 травень 2025, 17:37

Чимало водіїв стикалися з ситуацією, коли ключі від авто залишилися замкненими всередині. Фахівці закликали не розбивати вікно, натомість є декілька кращих способів. Про це пише АВТОПІЛОТ, передають Патріоти України. 1. Перевірте всі двері. Насамперед,...

Це може здивувати! Чому старі рушники краще вбирають вологу, ніж нові

понеділок, 19 травень 2025, 16:44

Старі рушники справді поглинають вологу краще, ніж нові – і це не відчуття, а науковий факт. Вони позбавляються заводських покриттів, їхні волокна розпушуються, і з часом тканина "працює" так, як і має, передають Патріоти України. Проте важливо не допу...