Ви будете вражені! Подушка може містити цвіль... і до мільйона кліщів, навіть якщо видається чистою

Подушка може містити цвіль і до мільйона кліщів та бактерій

Експерти рекомендують прати подушки для сну кожні три-шість місяців, оскільки вони є небезпечними джерелами бруду та плісняви. Способи утримувати спальню в чистоті назвали виданню Newsweek експерт з якості повітря Майкл Рубіно та ведуча подкасту "Запитайте прибиральника" Анджела Браун, передають Патріоти України.

Рубіно розповів, що у звичайній подушці можуть жити спори цвілі, до мільйона кліщів, а також мікотоксини, які спричиняють алергію та інші неприємні реакції організму. Крім того, за його словами, через дотик зі шкірою та попадання слини у подушці часто розмножуються бактерії.

«Для зростання цвілі необхідні дві основні речі: їжа та волога. Матеріал подушок, клітини шкіри та інші органічні речовини є гарним живильним середовищем. Щодо вологості, то піт, слина, пролиті рідини створюють ідеальні умови для розмноження плісняви», — попередив експерт з якості повітря.

Анджела Браун додала, що змінна наволочка на якийсь час захищає подушку від шкідливих для людини організмів, проте щоб утримувати предмет для сну в чистоті, його слід прати один раз на три-шість місяців.

За її словами, пухові, пір'яні та синтетичні подушки можна прати в машині в холодній чи теплій воді. Подушки з ефектом пам'яті вона рекомендувала промивати мильним розчином за допомогою губки з мікрофібри. Після цього подушку слід акуратно віджати та просушити на відкритому повітрі або в приміщенні, що добре провітрюється, уникаючи попадання прямих сонячних променів. Якщо ж з'явилася пліснява, спеціалістка з прибирання порадила позбутися подушки.

А ви це знали? Чи шкідливо приймати душ щодня

середа, 2 квітень 2025, 18:56

Довгий час вважалося, що щоденний душ може шкодити шкірі – змивати природні захисні олії, порушувати мікробіом і провокувати сухість, тріщини чи навіть загострення екземи й псоріазу. Проте нещодавнє дослідження британських вчених кидає виклик цим уявле...

Це може шокувати! Які продукти збільшують ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера

середа, 2 квітень 2025, 18:26

Харчування відіграє ключову роль не лише у фізичному здоров’ї, а й у стані нашого мозку. Наукові дослідження показують, що певні продукти можуть підвищувати ризик розвитку хвороби Альцгеймера та погіршувати когнітивні функції, передають Патріоти Україн...