На полицях магазинів бувшого Радянського союзу можна було знайти багато різноманітних соусів. Проте кетчупу серед них не було, передають Патріоти України. Більше того, кетчуп був навіть під забороною, а його назви забрані з усіх кулінарних книг. Чому саме так відбувалось, розповідає FoodOboz.
Вперше на теренах СРСР кетчуп з’явився у другій половині 1930-х років. Саме у 1936 році тодішній нарком харчової промисловості Анастас Мікоян відправився за вказівкою Сталіна до США. Там він ознайомився з популярними продуктами харчування цієї країни, та викупив технологію виробництва та ліній з їх виготовлення.
Саме завдяки цій поїздці в Радянському союзі розпочалось виробництво консервів, напівфабрикатів, хліба, морозива, шампанського, майонезу, ковбаси, сосисок, згущеного молока, кукурудзяних пластівців, кетчупу і багато чого іншого.
Так, підприємство Главконсерв, Мінхарчопрому СРСР стало єдиним постачальником кетчупу на радянський ринок. Підприємству довелось розгорнути масштабну рекламну компанію, адже населення країни поставилось до появи кетчупу із великою насторогою.
Чому заборонили кетчуп?
Вже невдовзі кетчуп став дуже популярним продуктом та з’явився в домі ледь не кожної господині. Але, насолоджуватись ним довелось не більше 5 років. Його виробництво зупинилось у 1941 році, відразу після нападу Німеччини, оскільки кетчуп не вважався продуктом першої необхідності.
А після завершення війни його виробництво не було відновлено через так звану "холодну війну", в результаті чого США спочатку перетворились на супротивника, а потім – на ворога. Звісно, за такого положення речей і мови бути не могло, щоб продавати в СРСР продукти американського походження.
Одноклітинні гриби найчастіше розростаються на стінах через підвищену вологість і тепло. Також важливим фактором є відсутність надходження свіжого повітря, передають Патріоти України. У таких випадках можна купити спеціальні хімічні засоби для боротьби...
9 травня за новим стилем (22 травня за старим) відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народі це свято відоме як Миколай Весняний або Миколай Літній. За юліанським календарем сьогодні вшановують праведну Глафіру Амасійську. ***. На Миколая ...