Ви будете здивовані! Чи справді коти мають 9 життів і чому останнє дослідження з Британії засмутить власників сфінксів

У Великобританії вперше створили "таблиці життя" для котів. За допомогою цих даних можна оцінити тривалість життя різних порід чотирилапих.

Для цього команда з Королівського ветеринарного коледжу (RVC) у Лондоні разом із дослідниками з Національного університету Чун Хсін у Тайвані проаналізували записи 7396 котів у Великобританії, які померли з січня 2019 року по березень 2021 року. Потім результати були розбиті за породами та статтю та представлені в таблицях життя, пише Mail Online.

Аналіз показав, що загальна середня тривалість життя британських котів з моменту їх народження становить 11,7 років. Дослідники також виявили, що самки житимуть на 1,33 року довше самців.

Найбільшу очікувану тривалість життя мали бірманські та бірманські породи – 14,4 року, за ними йшли метиси – 11,9 років і сіамські – 11,7 років.

Водночас найкоротша тривалість життя була у кішок породи сфінкси – лише 6,8 року.

Такі фактори, як чистокровність, надмірна вага або навпаки, також були пов’язані зі скороченням тривалості життя.

Домашні короткошерсті коти – найпопулярніша порода у Великій Британії – живуть майже 12 років.

Команда зазначила, що ці дані можуть допомогти, потенційним власникам і волонтерам передбачити, скільки ще може прожити тварина. Інформація може бути також помічною і для ветеринарів.

Смакота! Найпростіше літнє морозиво з двох інгредієнтів

неділя, 23 червень 2024, 21:12

Морозиво в спекотний літній день - справжнє щастя та радість. Магазинне купити легко, але от складники не викликають довіри. Якщо ви з цим також погоджуєтеся, тоді рецепт з 2 складовими вам сподобається, передають Патріоти України. Вам потрібні наступ...

Стоматолог пояснив, чи треба видаляти зуби мудрості і в якому випадку це може бути небезпечним

неділя, 23 червень 2024, 17:15

Видалення зубів мудрості - процедура не з приємних, однак необхідна для більшості людей. Стоматологи радять видаляти зуби мудрості, бо вони зазвичай не беруть участі у жуванні, тиснуть на сусідні зуби, травмують ясна та не поміщаються у щелепі, передаю...