Всі знають, що смачна та приваблива їжа з фаст-фуду не є здоровим вибором, оскільки вона здатна призводити до ожиріння, а також провокувати появу таких хвороб, як цукровий діабет 2 типу, гіпертонії та проблем із травленням. Однак, навіть знання про небезпеку не гарантує повноцінну відмову від бургерів чи картоплі фрі, через певні особливості такої їжі, яка змушує повертатись до неї знову і знов, передають Патріоти України.
Майкл Мосс, журналіст та лауреат Пулітцерівської премії у своїй книзі зазначає, що така їжа може викликати таку ж залежність, як і героїн, завдяки високому вмісту жиру, солі та цукру. Наголошується, що саме ці компоненти активують ті ж механізми задоволення в мозку, що і наркотики, розповіли в Eat This, Not That.
Жир, цукор і сіль активують у мозку вивільнення дофаміну, що аналогічно діє до морфіну. Це пояснює, чому мозку важко відмовитися від улюбленого фаст-фуду, оскільки саме дофамін стимулює наш інстинкт їсти більше такої їжі.
Крім того Мосс зазначає, що виробники фаст-фуду використовують мальтодекстрин, похідну крохмалю, яка хоча і позбавлена солодкого смаку, проте має властивості, подібні до цукру. Цей оброблений крохмаль може підвищувати рівень глюкози, а потім швидко його знижувати, що стимулює мозок виробляти більше дофаміну і змушує нас шукати більше їжі.
Таким чином така їжа здатна розвивати залежність до такого ефекту, роблячи цикл пошуку фаст-фуду нескінченним. Саме тому ви можете знову і знову бажати ту ж нездорову їжу, що може свідчити про справжню залежність від її впливу на організм.
Якщо у вас є непривабливі плями на килимі, ви, мабуть, шукали найкращі способи їх вивести. Більше всього, що інгредієнт, який вас врятує, уже є на вашій кухні. Йдеться про звичайний білий оцет, пише OBOZ.UA, передають Патріоти України. Білий оцет — це ...
В Україні правоохоронні органи почали більш суворо контролювати дотримання правил дорожнього руху, зокрема щодо проїзду пішохідних переходів. Водії, які не надають переваги пішоходам, можуть бути оштрафовані за порушення цього важливого правила. Про це...