Ви будете здивовані! Як хліб впливає на рівень цукру в крові

Контроль рівня цукру в крові є важливою частиною підтримки здоров’я, незалежно від того, чи маєте ви діабет, переддіабет, чи просто прагнете підтримувати нормальні показники. Хліб — це продукт, який має складніший вплив на рівень цукру в крові, ніж може здаватися, на перший погляд, а тому важливо розуміти, як він впливає на ваш організм та робити обізнані вибори, передають Патріоти України.

Знання про те, які продукти допомагають підтримувати стабільний рівень цукру, може значно полегшити процес. В Eat This, Not That розповіли, як вживання хліба впливає на рівень цукру в крові та який хліб можна їсти навіть, якщо у вас є діабет.

Вплив хліба на рівень цукру в крові

Хліб містить вуглеводи, які поділяються на прості та складні. Прості вуглеводи швидко перетворюються в енергію, що може спричиняти стрибки рівня цукру в крові, тоді як складні вуглеводи засвоюються повільніше, не викликаючи різких підвищень цукру.

Гарвардська школа здоров'я зазначає, що класифікація вуглеводів як простих чи складних не враховує їх вплив на рівень цукру в крові та здоров'я. Замість цього варто використовувати глікемічний індекс (ГІ), який оцінює, як продукти впливають на рівень цукру.

Продукти з низьким ГІ, такі як овес і цільнозерновий хліб, сприяють повільному підвищенню цукру, тоді як продукти з високим ГІ, як білий хліб, швидко підвищують рівень цукру в крові. А тому краще обирайте продукти зі складними вуглеводами, щоб уникнути таких коливань.

Хліб, який можна їсти

Коли ви стежите за рівнем цукру в крові, вибирайте хліб з цільного зерна, оскільки він містить більше клітковини, що уповільнює травлення і зменшує стрибки цукру в крові. Хліб із цільної пшениці, овса або жита є хорошими варіантами. Також, можна вибирати багатозерновий або пророщений хліб. Для високого вмісту клітковини підійде беззерновий хліб, виготовлений з мигдального борошна або борошна з насіння льону.

Дачникам на замітку! Як зробити, щоб редиска не йшла у стрілки

понеділок, 12 травень 2025, 23:52

Редиска – одна з перших культур, які висівають навесні. Але навіть досвідчені городники нерідко стикаються з проблемою стрілкування, коли замість соковитого коренеплоду рослина витягується вгору. У такому разі редиска стає твердою, волокнистою, гіркою ...

Великий ризик? Лікар пояснив, чи справді "уколи краси" можуть призвести до сліпоти

понеділок, 12 травень 2025, 23:50

Чому ін’єкційні препарати (ботулотоксини, гіалуронова кислота, філери, біоревіталізанти тощо), потрапляють не туди, куди мали б, та чому можують призвести до незворотної втрати зору, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичн...