Існує безліч сортів ізюму, це чорні, червоні, золоті родзинки, кишмиш. Зазвичай родзинки використовують для випічки та в кулінарії, Дехто споживає родзинки в якосіт перекусу між основним прийманням їжі. Полюбляють родзинки і ті, хто дотримується певних дієт, передають Патріоти України.
Цінність родзинок
У 100 г родзинок міститься 256 калорій, 0,46 г жирів, 3,39 г білків, 79,5 г вуглеводів.
Родзинки багаті натуральними цукрами, клітковиною, вітамінами та мінералами. На думку дієтологині Марини Янцо всі вітаміни, які потребує людський організм, містяться у родзинках. Це вітаміни А, В1, В2, В3, В5, В6, В9, С, Е, К, Н.
Родзинки є чудовим джерелом калію, міді, марганцю, бору, вітаміну C.
Користь родзинок
Щоденне вживання родзинок очищає організм, зміцнює імунітет, допомагає при багатьох хворобах:
- Допомагає виводити токсини та очищати організм. Родзинки багаті калієм, який має сечогінний ефект, що допомагає виводити токсичні речовини. Регулярне вживання родзинок позитивно впливає на роботу нирок та стан шкіри.
- Відновлює водно-сольовий баланс. Завдяки високому вмісту мінеральних речовин відвар на основі родзинок допомагає відновити водно-сольовий баланс в організмі.
- Захищає від вільних радикалів, має антиоксидантні властивості завдяки вмісту фенолів та поліфенолів.
- Корисний для серцево-судинної та кровоносної систем. Завдяки високому вмісту магнію та калію родзинки допомагають при серцевих захворюваннях.
- Підвищує гемоглобін. Через залізо, що міститься в родзинках, регулярне вживання сухофрукта активізує вироблення гемоглобіну, нормалізує процес кровотворення і зміцнює судини.
- Заспокоює нервову систему. Родзинки мають седативні властивості. Це пояснюється вмістом у ньому нікотинової кислоти та вітамінів В1, В2 та В5. Завдяки регулярному вживанню родзинок у помірних кількостях можна знизити тривожність та налагодити сон.
- Велика кількість клітковини робить родзинки корисними для роботи шлунково-кишкового тракту.
- Марганець, який містять родзинки позитивно впливає на роботу статевих залоз і кровотворення.
- Відвари, приготовані з родзинок, мають імуностимулюючі та бактерицидні властивості — допомагають швидко впоратися з застудою.
Родзинки для зміцнення волосся та шкіри
Цей сухофрукт не лише підтримує здоров'я, а й бере участь у підтримці зовнішньої краси.
Користь сухофрукту для жінок:
- очищує шкіру,
- стимулює зростання волосяних фолікулів,
- захищає від УФ-ушкоджень;
- запобігає появі лупи та випадання волосся.
Завдяки багатому складу родзинки застосовуються у косметології. Він використовується як компонент масок для обличчя та волосся.
Шкода родзинок, кому він протипоказаний
Перед вживанням родзинки слід ретельно промити, щоб уникнути харчових отруєнь і потрапляння в організм токсинів, оскільки при промисловому сушінні він обробляється діоксидом сірки.
- Через високу калорійність і значний вміст фруктози родзинки не варто вживати людям, які страждають на ожиріння.
- Не можна вживати сухофрукт людям з цукровим діабетом.
- Людям з виразковою хворобою шлунка та ентероколітом рекомендується відмовитися від цього сухофрукту.
- Не можна вживати родзинки при виразковій хворобі ротової порожнини, оскільки можуть спровокувати загострення захворювання.
- Краще не вживати дитям віком до 4 років.
- З обережністю рекомендується вживати алергікам.
Скільки родзинок можна з'їсти на день
Як джерело корисних мікроелементів родзинки рекомендується додавати в каші, сир, десерти. Також родзинки можна вживати як самостійну страву, як перекушування.
Денна норма для дорослої людини за відсутності протипоказань становить дві столові ложки.
Безумовно, всім подобається, коли млинці виходять з дірочками. Така страва має дуже апетитний зовнішній вигляд, передають Патріоти України. Однак домогтися подібної ніздрюватості досить складно. Потрібно враховувати одразу декілька нюансів приготування...
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...