В Україні триває спекотна погода. І в умовах високих температур дуже важливо знати, як зберегти прохолоду, передають Патріоти України.
Однак більшість людей вірять поширеним міфам щодо того, як боротися зі спекою. Чи допоможе охолодитися холодний душ і чи дійсно варто утриматися від вживання гарячих напоїв спекотного літа, розповідає OBOZ.UA.
Міф 1: вживання чаю та кави призведе до перегріву
Насправді ця поширена думка є абсолютно хибною: вживання гарячих чаю або кави на сонці не призведе до перегрівання. Наукові дослідження доводять: незалежно від температури напою тіло людини підтримує постійну температуру. Тож вживання будь-якої рідини, незалежно від її температури, допомагає зберігати вологу в організмі, що дуже важливо у спекотну погоду.
Міф 2: холодний душ допоможе охолодитися
На перший погляд, використання холодного душу для охолодження тіла у спеку є логічним. Однак насправді цей спосіб призведе до протилежного бажаному результату. Холодна вода "обдурює" ваше тіло, що воно є холоднішим, ніж насправді. А відтак ви менше пітнієте.
Однак потовиділення – це природний механізм охолодження тіла, тому у сильну спеку робота цього механізму є надзвичайно важливою.
Цікаво, що теплий душ та вологі ганчірки допоможуть надовше зберегти полегшення від спеки.
Міф 3: кондиціонери можуть викликати хворобу
Досить поширеним є міф про те, що кондиціонери є "розплідником" бактерій легіонели, які потенційно можуть призвести до захворювань. Однак спеціалісти Setpoint 22 зруйнували цей міф, підтвердивши, що за правильного обслуговування кондиціонери абсолютно безпечні. А ймовірність заразитися "хворобою легіонерів", що би не писали у ЗМІ, є мікроскопічно малою.
А ось те, що кондиціонери є чудовим засобом зберегти прохолоду влітку – доконаний факт.
Міф 4: чим менше одягу на людині – тим менше вона потерпає від спеки
Роздягатися у спекотну погоду є далеко не настільки хорошою ідеєю, як вважають багато людей. Важливо, не скільки одягу на людині, а який він. Аби менше потерпати від спеки – обирайте легкий, дихаючий, просторий і світлий одяг.
Крім того, дуже важливо не піддавати чутливу або пошкоджену сонцем шкіру прямому впливу сонячних променів, щоб уникнути погіршення пошкоджень.
Міф 5: улітку краще спати без ковдри
Насправді ковдра допомагає тілу ефективно підтримувати температуру. Однак важливо вибрати правилььний матеріал. Аби сон був міцним та комфортним, слід зупинити вибір на постільній білизні з бавовни або льону: ці матеріали добре зберігають прохолоду.
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...
Не всі каструлі підходять для приготування їжі. Обираючи ємність, важливо враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Це стосується зокрема алюмінієвого посуду, який все ще часто використовується на кухнях завдяки своїй довговічності та зручності. ...