Ви будете здивовані! Учені з’ясували, чим небезпечне носіння фітнес-браслетів

Вчені з Льєзького університету в Бельгії встановили, що використання фітнес-браслетів і смартгодинників для відстеження своєї фізичної активності та загального стану здоров’я може бути згубним для психіки. Результати дослідження опубліковані в Journal of Consumer Affairs, передають Патріоти України.

У дослідженні взяли участь 30 осіб, які активно використовують фітнес-браслети та додатки для відстеження своєї фізичної активності та загального стану здоров’я. Піддослідні переслідували різні цілі – від зниження ваги до підвищення продуктивності до формування здорових звичок.

Рівень залученості користувачів у використання пристроїв значно варіювався. У деяких респондентів спостерігалося зростання інтересу до трекерів, який пізніше став стабільним, тоді як в інших прагнення з часом знижувалося після початкового ентузіазму. Однак найбільш тривожним стало те, що серед загальної кількості добровольців сформувалася група користувачів, у яких захоплення здоровим способом життя переросло в одержимість.

Ці люди витрачали надмірно багато часу і зусиль на вивчення даних про своє здоров’я і прагнули до досягнення «ідеальних» показників рухливості. За словами вчених, така поведінка негативно позначалася на загальному стані здоров’я – стрес від надмірної уваги до даних відігравав ключову роль у погіршенні самопочуття.

Користувачі почали сприймати інформацію від трекерів як вірогідну, ігноруючи можливі помилки у вимірах. Це викликало нав’язливе прагнення якнайшвидше досягти певних медичних і фітнес-цілей, що, всупереч початковій меті, шкодило їхньому добробуту.

Спалює жир і стабілізує тиск: Що таке метод 16:8, який дозволяє легко позбутися зайвих кілограмів

неділя, 13 липень 2025, 12:10

Якщо звичайні дієти викликають у вас втому і роздратування, варто спробувати метод харчового вікна (Intermittent Fasting, IF). Його суть - не в тому, що їсти, а коли їсти, передають Патріоти України. . Найпопулярніший формат — режим 16:8, тобто ви їст...

Кава з молоком: користь чи шкода? Розкриваємо правду

неділя, 13 липень 2025, 11:56

Для багатьох з нас ранкова кава - це необхідний ритуал, а додавання молока здається цілком природним. Але чи підходить кава з молоком усім? Експерти попереджають: для деяких людей вона може завдати шкоди, передають Патріоти України. Чи зменшує молоко к...