Йод з зеленкою доречні не тільки в домашній аптечці - вони незамінні на городі. Їх використовують не лише як універсальну підгодівлю, але і як швидку допомогу в боротьбі зі всякими напастями - фітофторозом, борошнистою росою і кореневою гниллю. Як поливати огірки і помідори з йодом і зеленкою, а також де ще використовувати - розповідаємо в матеріалі, передають Патріоти України.
Для початку розберемося, чим корисний йод для огірків та інших городніх культур. Йод - це в першу чергу антисептичний і бактерицидний засіб, а також універсальна підгодівля для рослин. Особливо добре на нього реагують огірки, помідори, капуста, картопля, баклажани, перець, полуниця. Йод допомагає боротися з більшістю грибків, вірусів і бактерій - наприклад, з фітофторозом, різними гнилями, борошнистою росою.
Рецептів використання йоду на городі є багато - ми радимо використовувати перевірені.
Для підгодівлі рослин найчастіше використовують водний розчин йоду. Скільки крапель йоду на відро води для огірків потрібно взяти? Пропорція стандартна: 40 крапель препарату на 10 л води.
Рослини поливають під корінь після того, як на них з'явилися квіточки - з розрахунку по 0,5 л під кущ. Повторюють таку підгодівлю через 3-4 тижні.
Таким же розчином поливають перець і капусту, коли вона починає формувати качани (1 л під кожен кущ після рясного поливу).
Для обробки помідорів і картоплі від фітофтори використовують трохи іншу пропорцію: 4 краплі йоду + 10 л води.
Поливають рослини під корінь з розрахунку 2 л під кущ.
Що дає молоко з йодом для огірків? Воно живить і допомагає позбутися від захворювань, які вже є.
Підживлення огірків молоком і йодом робиться так: 10 л молока з водою (пропорція 1:5) + 10 крапель йоду.
Рослини поливають під корінь, таку ж підгодівлю використовують і для томатів.
Суміш молока з йодом в трохи іншій пропорції рятує і від вічної напасті огірків і кабачків - борошнистої роси: 10-12 крапель йоду + 9 л води + 1 л нежирного молока.
Рослини обприскують цим розчином, можна кожні два тижні, поки не зникне захворювання. У цього розчину є і "побічний" ефект - він покращує ріст і підвищує врожайність.
Кисле молоко і йод для огірків використовують для захисту від різних хвороб:10 л води + 30-40 крапель йоду + 1 л сироватки або кислого молока.
Ретельно перемішати і обприскувати огірки 1 раз в 3 тижні до початку збирання врожаю.
Борна кислота і йод для огірків використовуються для формування зав'язі, а також профілактики хвороб: 10-15 крапель йоду + 0,5 ч.л. борної кислоти + 10 л теплої води.
У цей розчин потрібно додати 1 л сироватки і обприскати рослини. За літо досить 2-3 таких обприскувань.
Крім йоду, ефективна проти різних захворювань і зеленка. До її складу входить мідь, яка захищає рослини від захворювань.
Кореневу гниль краще лікувати комплексно. Спочатку йде зеленка для огірків - пропорції такі: 10 крапель зеленки + 10 л води.
Цим розчином слід полити рослини, а потім обприскати листя і пагони йодним розчином: 10 мл йоду + 10 л води.
Можна використовувати зеленку по-іншому: 1 частина препарату + 2 частини води.
Цим розчином потрібно змастити стебло огірка на 10 см від землі. Буде достатньо всього двох обробок.
Досить ефективний проти хвороби розчин з кисломолочною сироваткою: 2,8 л сироватки + 5 мл зеленки.
Обприскувати огірки слід кожні 3-4 дні, поки не зникнуть ознаки захворювання.
Тут допоможе інший розчин: 10 мл зеленки + 10 мл йоду + 9 л води + 1 л сироватки.
Поливати рослини слід вранці або ввечері.
Добре допомагає від захворювання такий розчин для обприскування: 10 л води + 45 крапель зеленки.
Обприскувати томати потрібно з моменту, коли рослини ще молоді.
Кінолог Рос Макнамара розповів про три породи собак, яких він ніколи б не завів для себе. На думку експерта, ці популярні собаки мають свої недоліки, передають Патріоти України. Перелік порід Рос виклав у відеоролику на своїй сторінці в соціальній мере...
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...