Вишня чи черешня? Дієтолог розповіла, яка ягода кому корисніша

"Вишня і черешня - рослини подібні, їх плоди мають багато спільного. Вони - сестри, відносяться до одного роду слив, але не близнюки. Виникає запитання: «Хто більш корисний для здоров'я та в чому їх відмінність?» Обидві ягоди трохи різняться кількісним складом цінних нутрієнтів. Вітамінно-мінеральний склад вишні багатший, а цукру в два рази менше ніж в черешні. Вишня характеризується досить високим вмістом бета-каротину (в 100 г – 15% добової норми) і це набагато більше, ніж в черешні", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише дієтолог Світлана Фус, зазначають Патріоти України.

"Темно-червоний колір стиглим вишням та черешням надають рослинні пігменти антоціани, ці речовини блокують запальні процеси. Вони містяться також в багатьох інших темно-червоних ягодах - в ожині, смородині, суниці.

Вишня і черешня - низькокалорійні. У свіжому вигляді ці ягоди мають приблизно однакову калорійність 50 - 62 ккал. Вишня чемпіон за низьким показником глікемічного індексу серед фруктів, він дорівнює 22. У черешні індекс також низький - 25. У вишні та черешні присутні макро - і мікроелементи: калій, кальцій, залізо, магній, кремній та інші, а також харчові рослинні волокна: пектини, клітковина, а це 5 – 8 % від денної норми в 100 г ягід. Плоди вишні, особливо терпкі кислі сорти, містять мелатонін - гормон, який покращує сон, має антидепресивну дію.

Вживання ягід, які містять вітамін С, вітаміни групи В, бета-каротин, вітамін Р, залізо, калій, а також клітковину та пектин:

- Позитивно впливає на роботу серця та стан судин.

- Позитивно впливає на рівень кров'яного тиску.

- Допомагає в роботі нервової системі.

- Служить профілактикою простудних захворювань.

- Покращує травлення, перистальтику кишечника, допомагає при запорах.

- Позитивно впливає на сітківку ока, стан волосся та нігтів.

Свіжа черешня рекомендована людям з залізодефіцитною анемією, 100 г плодів містить 10% від добової норми заліза. Їсти черешню можна тим, хто страждає дерматологічними проблемами. А косметичні засоби (маски) на основі черешні допомагають впоратися з вуграми, підлітковими прищами.

Протипоказання

Не рекомендується їсти у великих кількостях людям, схильним до повноти і хворим на цукровий діабет через підвищений вміст глюкози і фруктози. Також не варто нею зловживати людям, у яких є схильність до діареї і підвищеного газоутворення в кишківнику.

Протипоказана вишня:

людям з гострими та хронічними захворюваннями травного тракту;

при виразці або гастриті з підвищеною кислотністю;

при алергічної реакції на вишню або черешню слід відмовитися від їх вживання.

Через високий вміст органічних кислот, вживання вишні може стати причиною пошкодження зубної емалі. Тому після їжі краще прополоскати ротову порожнину.

Тому враховуйте корисні властивості та певні протипоказання обидвох ягід. Нагадую: рекомендована норма фруктів 300 г на день, частиною можуть бути вишні та черешні.

Їжте із задоволенням ці чудові ягоди! Також можна заготовляти вишню на зиму. Ви знаєте, що краще всього їх заморозити? Будьмо здорові!", - завершує дієтолог.

Це може здивувати! Вчені визначили, жінки якого зросту та якої ваги найпривабливіші для чоловіків

субота, 18 січень 2025, 10:26

Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...

Це може здивувати! Що відбудеться з організмом, якщо відмовитися від білого хліба

субота, 18 січень 2025, 8:52

Білий хліб має репутацію не зовсім корисного продукту, оскільки його виготовляють з очищеного борошна, позбавленого корисних частин, таких як висівки та зародки. Хоча інколи такий хліб може бути збагачений вітамінами групи В, його споживання все ж варт...