Забудьте про це! Лікар назвала шкідливі кисломолочні продукти - краще виключити з раціону

Кисломолочну продукцію вважають невід'ємною частиною здорового раціону, адже корисні кисломолочні бактерії сприятливо впливають на мікрофлору кишечника. При цьому фахівці звертають увагу, що не всі такі продукти однаково корисні. Про це розповіла лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Дарина Русакова, передають Патріоти України.

Тому експерт склала рейтинг найшкідливішої кисломолочної продукції, і пояснила, які продукти слід виключити зі списку корисних для здоров'я. "Йогурти і сирки з різними добавками і наповнювачами лікар відносить до десертних страв, таким як солодощі. Річ у тому, що в них більше вуглеводів, ніж в натуральному йогурті та сирку.

"Звичайно, цукор може як нашкодити фігурі, так і погіршити всмоктування кальцію, тому що чим більше цукру в молочній продукції, тим кальцій з неї буде засвоюватися гірше", - розповіла дієтолог.

Ще одні "сумнівні" кисломолочні продукти, які не особливо корисні для здоров'я, і якими краще не зловживати - знежирені. Так, для правильної консистенції в них часто додають крохмаль. За словами Русакової, зазвичай, щоб досягти необхідної консистенції, в знежирений йогурт додають крохмаль, тобто ті ж вуглеводи.

"Маложирні продукти з великою кількістю крохмалю не дають насичення, а, навпаки, можуть підвищувати рівень глюкози в крові. Таким продуктом і не насититися, і дуже складно схуднути", - говорить кандидат медичних наук.

Сметану дієтолог рекомендує вибирати жирністю 10-15%, а ось з жирністю 25-30% - краще відмовитися, тому що це дуже важкий продукт для перетравлення, для підшлункової залози та для печінки. На думку лікаря, не існує одного найкориснішого кисломолочного продукту. Для повноцінного раціону слід чергувати різні продукти з цієї групи, щоб можна було досягти максимум ефекту для здоров'я.

Спалює жир і стабілізує тиск: Що таке метод 16:8, який дозволяє легко позбутися зайвих кілограмів

неділя, 13 липень 2025, 12:10

Якщо звичайні дієти викликають у вас втому і роздратування, варто спробувати метод харчового вікна (Intermittent Fasting, IF). Його суть - не в тому, що їсти, а коли їсти, передають Патріоти України. . Найпопулярніший формат — режим 16:8, тобто ви їст...

Кава з молоком: користь чи шкода? Розкриваємо правду

неділя, 13 липень 2025, 11:56

Для багатьох з нас ранкова кава - це необхідний ритуал, а додавання молока здається цілком природним. Але чи підходить кава з молоком усім? Експерти попереджають: для деяких людей вона може завдати шкоди, передають Патріоти України. Чи зменшує молоко к...