"Йодну сітку" багато хто використовує при болях в суглобах, травмах та розтягненні зв’язок, при постін‘єкційних інфільтратах, для діагностики йододефіциту, при нежиті тощо. Але цей засіб лікування не доказовий, передають Патріоти України з посиланням на пост в Facebook лікаря-невролога та психіатра Євгена Скрипника.
Автором нанесення йоду сіточкою на тіло людини був лікар І.С. Колбасенко з Петербурга, який проживав на початку XX століття. Він писав, що йод при нанесенні подразнює шкіру, тим сами покращує кровообіг та чинить протизапальний ефект. І потрібно щоб "квадратики" виходили 1 см квадратний.
За словами Скрипника, немає не одного якісного дослідження, що йодна сітка має хоча б якийсь ефект.
"Ні для лікування травм, інфільтратів в сідничних ділянках, ні для діагностики дефіциту йоду (знебарвлення залежить від особливостей шкіри та швидкості випаровування йоду з поверхні шкіри. Якщо комусь допомогає - це не більше ніж плацебо ефект!" - написав лікар.
Медик радить забути про цей метод і ніколи його не використовувати.
17 травня за новим стилем вшановують пам'ять апостола від 70-ти Адроника і патріарха Стефана Константинопольського. За юліанським календарем сьогодні згадують мученицю Пелагію Тарсійську. . Наші предки присвячували це народне свято посівам овочів і зе...
Щоб схуднути, потрібно споживати менше калорій, ніж витрачаєш. Це називається калорійним дефіцитом. Скільки саме калорій треба їсти — залежить від багатьох факторів:. Якщо ти хочеш, я можу порахувати твою добову норму калорій — просто напиши: