"Йодну сітку" багато хто використовує при болях в суглобах, травмах та розтягненні зв’язок, при постін‘єкційних інфільтратах, для діагностики йододефіциту, при нежиті тощо. Але цей засіб лікування не доказовий, передають Патріоти України з посиланням на пост в Facebook лікаря-невролога та психіатра Євгена Скрипника.
Автором нанесення йоду сіточкою на тіло людини був лікар І.С. Колбасенко з Петербурга, який проживав на початку XX століття. Він писав, що йод при нанесенні подразнює шкіру, тим сами покращує кровообіг та чинить протизапальний ефект. І потрібно щоб "квадратики" виходили 1 см квадратний.
За словами Скрипника, немає не одного якісного дослідження, що йодна сітка має хоча б якийсь ефект.
"Ні для лікування травм, інфільтратів в сідничних ділянках, ні для діагностики дефіциту йоду (знебарвлення залежить від особливостей шкіри та швидкості випаровування йоду з поверхні шкіри. Якщо комусь допомогає - це не більше ніж плацебо ефект!" - написав лікар.
Медик радить забути про цей метод і ніколи його не використовувати.
Роками кефір вважався мало не панацеєю від багатьох проблем зі здоров'ям та надійним помічником у схудненні. Особливо міцно вкорінився в свідомості багатьох міф про чудодійну силу кефіру, випитого на ніч. В який головний міф про кефір вірять чимало з н...
Дачники стверджують, що шкідники навіть не будуть прилітати на город, якщо навесні висадити поряд з грядками картоплі всього лише одну рослину, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Мова йде про пижму. Вона є справжнім захисником городньої ку...