Звичайне чи безлактозне? Лікар Комаровський поділився думкою, яке молоко корисніше

Безлактозне молоко – відносно новий продукт, який швидко став популярним. Але чи варто йому віддавати перевагу, якщо ви спокійно переносити звичайне молоко? На це питання відповів заслужений лікар Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», передають Патріоти України.

Комаровський пояснює, що існує кілька видів цукру, який ми отримуємо з харчовими продуктами – це глюкоза, фруктоза, лактоза. У молоці всіх ссавців, в тому числі і людини міститься саме лактоза – це вуглевод, що дає продукту знайомий солодкуватий присмак.

В організмі людини лактоза розщеплюється особливим ферментом, званим лактазою. Він найбільш активний у новонароджених, що харчуються молоком. Але з віком в організмі людини лактази стає все менше. І навіть деякі діти років 10-15 не можуть переносити молоко через відсутність цього ферменту. Саме для таких випадків і придумали безлактозне молоко.

«Бувають ситуації, коли дитина перенесла якусь гостру кишкову інфекцію, після чого у нього зменшується кількість вироблюваної лактази. І в період одужання бажано давати дитині безлактозне молоко», – навів приклад Євген Комаровський.

Лікар додав, що безлактозне молоко – це продукт для специфічних ситуацій. І для тих, хто може пити звичайне молоко, він не має ніяких переваг, та й коштує дорожче. При цьому лактоза – це дуже корисний нашому організму вуглевод. «Але оскільки безлактозне молоко коштує дорожче, то батьки вважають, що для їхньої дитини потрібно купувати саме такий продукт. Хоча в ньому немає головного корисного вуглеводу, який міститься в звичайному молоці. Тому робіть правильні висновки: якщо у вас немає непереносимості лактози – пийте звичайне молоко», – упевнений педіатр.

Те, що ви бачите першим в оптичній ілюзії, показує, чи любите ви стабільність і порядок чи більш волелюбні

п’ятниця, 19 серпень 2022, 10:14

Оптичні ілюзії зазвичай непогано розповідають про те, ким є люди, які дивляться на них, передають Патріоти України. І нижче ви можете познайомитися з однією з таких — яка здатна розкрити глибоку таємницю вашої особистості тільки по тому, що ви побачил...

Ну дуже простий спосіб! Як вивести жирні плями з одягу без прання

п’ятниця, 19 серпень 2022, 9:56

Вивести жирні плями з одягу буває складнувато, особливо, якщо вони застарілі. Часто навіть після прання в "жорсткому" режимі пральної машини плями залишаються на наших речах, передають Патріоти України. . Що робити, аби секція в шафі "для дому, приби...