Звичайне чи безлактозне? Лікар Комаровський поділився думкою, яке молоко корисніше

Безлактозне молоко – відносно новий продукт, який швидко став популярним. Але чи варто йому віддавати перевагу, якщо ви спокійно переносити звичайне молоко? На це питання відповів заслужений лікар Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», передають Патріоти України.

Комаровський пояснює, що існує кілька видів цукру, який ми отримуємо з харчовими продуктами – це глюкоза, фруктоза, лактоза. У молоці всіх ссавців, в тому числі і людини міститься саме лактоза – це вуглевод, що дає продукту знайомий солодкуватий присмак.

В організмі людини лактоза розщеплюється особливим ферментом, званим лактазою. Він найбільш активний у новонароджених, що харчуються молоком. Але з віком в організмі людини лактази стає все менше. І навіть деякі діти років 10-15 не можуть переносити молоко через відсутність цього ферменту. Саме для таких випадків і придумали безлактозне молоко.

«Бувають ситуації, коли дитина перенесла якусь гостру кишкову інфекцію, після чого у нього зменшується кількість вироблюваної лактази. І в період одужання бажано давати дитині безлактозне молоко», – навів приклад Євген Комаровський.

Лікар додав, що безлактозне молоко – це продукт для специфічних ситуацій. І для тих, хто може пити звичайне молоко, він не має ніяких переваг, та й коштує дорожче. При цьому лактоза – це дуже корисний нашому організму вуглевод. «Але оскільки безлактозне молоко коштує дорожче, то батьки вважають, що для їхньої дитини потрібно купувати саме такий продукт. Хоча в ньому немає головного корисного вуглеводу, який міститься в звичайному молоці. Тому робіть правильні висновки: якщо у вас немає непереносимості лактози – пийте звичайне молоко», – упевнений педіатр.

"Караул, рятуйте-допоможіть!": Лікар розповіла, чому люди почуваються вкрай погано - ось головна причина слабкості і стомлюваності

понеділок, 24 січень 2022, 17:27

Знижений гемоглобін, слабкість, апатія, сухі мляві волосся. Знайомий стан? Виділяють анемію (коли симптоми явні і гемоглобін вже істотно знижений) і залізодефіцитний стан (латентний залізодефіцит, який можна побачити, здавши аналіз на феритин, сироватк...

Модницям на замітку! Наймодніший відтінок манікюру 2022 - варіанти трендового однотонного та комбінованого дизайну

понеділок, 24 січень 2022, 16:44

Бузковий відтінок став головним кольором 2022 за версією інституту Pantone. Тенденції в одязі, дизайні та навіть манікюрі багато в чому спираються на загальні тренди. Саме з цієї причини бузковий манікюр буде актуальним протягом усього року. Стилісти с...