"Договорняки більше не діють. Лише європейські правила!", - Клімкін про рішення Стокгольмського арбітражу

Рішення суду міністр назвав "чистою перемогою України та європейських правил над енергетичною агресією РФ та монополізмом "Газпрому".
Павло Клімкін. Фото: Факти - ICTV.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував рішення стокгольмського арбітражу, якій повністю задовольнив вимоги української НАК "Нафтогазу" проти російського "Газпрому" про перегляд ціни з урахуванням ринкових вимог. Про це він написав у своєму Twitter, передають Патріоти України.

"Договорняки більше не діють. Лише європейські правила!", - написав він. Це рішення суду міністр назвав "чистою перемогою України та європейських правил над енергетичною агресією РФ та монополізмом "Газпрому".

Про це повідомляє прес-служба української компанії. "Вимоги "Газпрому" щодо "бери або плати" повністю відхилено. Трибунал також повністю скасував заборону на реекспорт газу", - йдеться у повідомленні НАК. Газпром" і "Нафтогаз України" судяться в Стокгольмському арбітражі від червня 2014 року. Предметом позовів є контракти на поставку газу з Росії на Україну і транзит через територію України від 2009 року.

Українська компанія вимагала від "Газпрому" компенсації у 30,3 млрд доларів за перегляд тарифу на транспортування палива через газотранспортну систему Європи. "Газпром", натомість, вимагав від "Нафтогазу" 47,1 млрд доларів.

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг", - політолог

п’ятниця, 18 червень 2021, 22:29

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг. Пам’ятаєте як колишній радник голови Офісу президента Уманський заявив, що гроші із "ковідного фонду", які «чомусь» направили на будівництво д...

Битва за Азовське море: Чому Україна має заявити про денонсацію угоди 2003 року

середа, 12 травень 2021, 22:09

Переконаний, денонсація договорів із Росією щодо Азовського моря дала б Україні істотні переваги в процесі захисту власних територій і своєї економічної зони. Вчинивши так, ми б зняли безліч питань. І змогли б апелювати до країн Заходу, вказуючи на поруше