Нова формація ЗСУ: Що таке піхотно-єгерська бригада?

Нова для українців і незвичайна частина викликала значний інтерес у людей, що цікавляться військовою справою.

Нещодавно в мережі з'явилась інформація про формування у складі Збройних сил України 61-ї окремої піхотно-єгерської бригади. Така незвичайна частина викликала значний інтерес у людей, що цікавляться військовою справою, і ми спробували дізнатись хто ж таки ці єгері? Про це пише Український Мілітарний Портал, передають Патріоти України.

За більш детальною інформацією ми звернулись до представників частини, і взяли коротке інтерв'ю:

Чому виникла ідея сформувати вашу бригаду?

Ідея створення і розміщення на кордонах з Білоруссю частин ЗСУ виникла після того, як були проведені спільні російсько-білоруські навчання Запад-2017, які було сприйняті Україною і Заходом як демонстрація сили. Рельєф місцевості на більшості ділянок українсько-білоруського кордону це лісиста і болотиста, важкопрохідна для традиційних механізованих частин, місцевість, ведення бойових дій на якій має велику специфіку.

Багато в чому саме тому і було прийняте рішення про створення 61-ї піхотної єгерської бригади саме для ведення бойових дій в умовах лісисто-болотистої місцевості.

Білоруські військові під час навчань Запад-2017

В чому особливість піхотно-егерського зєднання?

Які задачі стоять перед ним? Які відмінності організаційно-штатної структури бригади від вже існуючих у ЗСУ мотопіхотних, механізованих та танкових?

Бригада призначена для вирішення основних оперативно-тактичних завдань, що стоять перед сухопутними військами, може діяти самостійно, спільно з частинами і підрозділами інших видів ЗСУ, а також у складі з’єднань. Піхотна єгерська бригада відрізняється від звичайних механізованих бригад більш високою ступеню бойової готовності, підвищеної мобільністю, маневреністю і вогневою потужністю. Вона комплектується особовим складом військової служби за контрактом. Весь особовий склад пройде спеціальну підготовку для дій в умовах лісисто-болотистої місцевості.

Яке озброєння та техніка планується для бригади?

Організаційно-штатна структура бригади подібна до мотопіхотної бригади, але передбачається підготовка піхотних єгерських рот до автономних дій, у тому числі рейдових дій в тилу противника. І тому в кожній роті нарощено вогневу потужність взводом вогневої підтримки та взводом 60-мм мінометів. Основним засобом пересування піхотних єгерських підрозділів є МТЛБ.

60-мм міномет планується мати на озброєнні піхотної єгерської бригади

Де буде розміщуватись бригада? Можливо планується розміщення підрозділів частини в різних ППД?

Територіально бригада розміщуватиметься в північній частині Житомирської області, для чого вже сьогодні ведуться проектно-кошторисні роботи і вже найближчим часом будуть підписані контракти на ремонт існуючих законсервованих військових містечок.

Залучення всієї бригади до виконання бойових завдань в районах ООС не передбачається, але можливе залучення окремих підрозділів до ООС з метою набуття бойового досвіду.

Чи є якісь особливі вимоги до бажаючих служити в бригаді? Кого в першу чергу ви хочете бачити у своїх лавах?

При комплектуванні бригади контрактниками, перевага надається тим військовослужбовцям, що мають досвід бойових дій. Також, при відборі особового складу, перевага надаватиметься колишнім мисливцям, лісникам, працівникам лісового господарства, а також військовослужбовцем ССО і військовим розвідникам.

Чи є особливі вимоги до стану здоров’я чи фізичної підготовки кандидатів для служби?

При відборі особового складу застосовуватимуться вимоги, умови і нормативи, в тому числі в питаннях фізичної підготовки, аналогічні вимогам для ССО.

Чи є можливість переводу у вашу бригаду з інших частин ЗСУ, чи інших збройних формувань?

Можливий також варіант переводу до бригади кандидатів з діючих частин ЗСУ, при успішній здачі тестів. Після формування та завершення бойового злагодження – бригада буде включена до сил постійної бойової готовності.

Чи встановлена (планується) додаткова надбавка до грошового забезпечення військовослужбовців піхотно-єгерської бригади?

З причини особливостей служби та розташування бригади в північних районах Житомирської області передбачається система числення терміну служби “рік за півтора”.

Як бажаючі проходити службу у вашій бригаді можуть зв’язатись з вами крім офіційної сторінки в Фейсбук (через військомат, або за телефоном представника кадрової служби)?

На цей час в бригаді відбуваються заходи комплектування особовим складом, отримання ОВТ та МТЗ. Ті, хто бажають спробувати себе в 61 бригаді повинні звернутися до військкоматів по місцю реєстрації, а діючі військовослужбовці – до відділів персоналу своїх частин. З повагою Командир 61 опєбр підполковник О. Бева

Автор MARINER

Санкції проти Росії та коронавірус: чи можливе завершення війни на Донбасі

четвер, 2 квітень 2020, 21:21

Зі свого боку Кремль навпаки намагається використати пандемію коронавірусу у власних цілях – скасування економічних санкцій. При цьому відмовлятися від анексії Криму та окупації частини Донбасу вона не має наміру. Наразі ситуація на лінії розмежування ...

"Уряд запізно ухвалив рішення про обов’язкову обсервацію українців, які прибули з-за кордону", - Снєгирьов

середа, 1 квітень 2020, 16:38

Знову ж таки, виникає питання – хто періодично підставляє президента Зеленського? І чому раз за разом виникають подібні конфліктні ситуації? Президент і Кабінет міністрів запізно вирішили відправляти усіх українців, які прибули з-за кордону, на обов’яз...