Нещодавно в мережі з'явилась інформація про формування у складі Збройних сил України 61-ї окремої піхотно-єгерської бригади. Така незвичайна частина викликала значний інтерес у людей, що цікавляться військовою справою, і ми спробували дізнатись хто ж таки ці єгері? Про це пише Український Мілітарний Портал, передають Патріоти України.
За більш детальною інформацією ми звернулись до представників частини, і взяли коротке інтерв'ю:
Ідея створення і розміщення на кордонах з Білоруссю частин ЗСУ виникла після того, як були проведені спільні російсько-білоруські навчання Запад-2017, які було сприйняті Україною і Заходом як демонстрація сили. Рельєф місцевості на більшості ділянок українсько-білоруського кордону це лісиста і болотиста, важкопрохідна для традиційних механізованих частин, місцевість, ведення бойових дій на якій має велику специфіку.
Багато в чому саме тому і було прийняте рішення про створення 61-ї піхотної єгерської бригади саме для ведення бойових дій в умовах лісисто-болотистої місцевості.
Які задачі стоять перед ним? Які відмінності організаційно-штатної структури бригади від вже існуючих у ЗСУ мотопіхотних, механізованих та танкових?
Бригада призначена для вирішення основних оперативно-тактичних завдань, що стоять перед сухопутними військами, може діяти самостійно, спільно з частинами і підрозділами інших видів ЗСУ, а також у складі з’єднань. Піхотна єгерська бригада відрізняється від звичайних механізованих бригад більш високою ступеню бойової готовності, підвищеної мобільністю, маневреністю і вогневою потужністю. Вона комплектується особовим складом військової служби за контрактом. Весь особовий склад пройде спеціальну підготовку для дій в умовах лісисто-болотистої місцевості.
Яке озброєння та техніка планується для бригади?
Організаційно-штатна структура бригади подібна до мотопіхотної бригади, але передбачається підготовка піхотних єгерських рот до автономних дій, у тому числі рейдових дій в тилу противника. І тому в кожній роті нарощено вогневу потужність взводом вогневої підтримки та взводом 60-мм мінометів. Основним засобом пересування піхотних єгерських підрозділів є МТЛБ.
Де буде розміщуватись бригада? Можливо планується розміщення підрозділів частини в різних ППД?
Територіально бригада розміщуватиметься в північній частині Житомирської області, для чого вже сьогодні ведуться проектно-кошторисні роботи і вже найближчим часом будуть підписані контракти на ремонт існуючих законсервованих військових містечок.
Залучення всієї бригади до виконання бойових завдань в районах ООС не передбачається, але можливе залучення окремих підрозділів до ООС з метою набуття бойового досвіду.
Чи є якісь особливі вимоги до бажаючих служити в бригаді? Кого в першу чергу ви хочете бачити у своїх лавах?
При комплектуванні бригади контрактниками, перевага надається тим військовослужбовцям, що мають досвід бойових дій. Також, при відборі особового складу, перевага надаватиметься колишнім мисливцям, лісникам, працівникам лісового господарства, а також військовослужбовцем ССО і військовим розвідникам.
Чи є особливі вимоги до стану здоров’я чи фізичної підготовки кандидатів для служби?
При відборі особового складу застосовуватимуться вимоги, умови і нормативи, в тому числі в питаннях фізичної підготовки, аналогічні вимогам для ССО.
Чи є можливість переводу у вашу бригаду з інших частин ЗСУ, чи інших збройних формувань?
Можливий також варіант переводу до бригади кандидатів з діючих частин ЗСУ, при успішній здачі тестів. Після формування та завершення бойового злагодження – бригада буде включена до сил постійної бойової готовності.
Чи встановлена (планується) додаткова надбавка до грошового забезпечення військовослужбовців піхотно-єгерської бригади?
З причини особливостей служби та розташування бригади в північних районах Житомирської області передбачається система числення терміну служби “рік за півтора”.
Як бажаючі проходити службу у вашій бригаді можуть зв’язатись з вами крім офіційної сторінки в Фейсбук (через військомат, або за телефоном представника кадрової служби)?
На цей час в бригаді відбуваються заходи комплектування особовим складом, отримання ОВТ та МТЗ. Ті, хто бажають спробувати себе в 61 бригаді повинні звернутися до військкоматів по місцю реєстрації, а діючі військовослужбовці – до відділів персоналу своїх частин. З повагою Командир 61 опєбр підполковник О. Бева
Автор MARINER
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...