Перша колонізація: Як виглядає реальна покинута база в Антарктиді (фото)

За оцінками дослідників, за 62 роки роботи працівники китобійної бази вбили 175 250 китів, неабияк зменшивши популяцію цих ссавців.

На покинутій базі в Антарктиді. Фото: The Daily Mail.

Як виглядає реальна покинута база в Антарктиді, можна дізнатися завдяки фотоекспедиції британських журналістів, організованій не так давно, передають Патріоти України.

У 1904 році норвезький полярний дослідник Карл Антон Ларсен заснував на острові Південна Георгія першу китобійну базу в Антарктиці. За оцінками дослідників, за 62 роки роботи її працівники вбили 175 250 китів, неабияк зменшивши популяцію цих ссавців. Зараз залишки селища і його промислових споруд перетворилися на туристичну визначну пам'ятку.
Основною продукцією бази став китовий жир. В цілому з нещасних тварин було вилучено понад 9 мільйонів барелів цього цінного продукту, який потім використовувався в якості палива для ламп, а також як компонент маргарину і навіть косметики. Залишки китів відправлялися на корм худобі, трохи пізніше база почала виробляти і заморожене китове м'ясо, пише The Daily Mail.

Під час свого розквіту в селищі Грютвікен працювало 450 чоловік. Китобійний сезон тривав з жовтня по березень, залучаючи щорічно десятки молодих людей з Великобританії і Норвегії. Їх чекала висока заробітна плата, але семиденний робочий тиждень з 12-годинними змінами. Продуктивність підприємства становила 45 китів на добу. Селище і база закрилися в грудні 1966 року, після того як популяція китів в навколишніх водах знизилася до мінімуму.


Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...