Польський депутат, який розробив "антибандерівський" закон, розповів про "звірства" українців над поляками

Політик зазначив, що не розуміє, чому в Україні так багато людей люблять Степана Бандеру.

Томаш Жимковський. Фото:24tv.ua

Польський політик Томаш Жимковський, який є автором закону "про заборону пропаганди бандеризму", заявив, що Україна "не приймає правду" про те, ким насправді були бандерівці, і "намагається нав'язати своє помилкове бачення історії". Про це він заявив в програмі "Wolne głosy", передають Патріоти Україниз посиланням на Telewizjarepublika.pl.

Також Жимковський зазначив, що не розуміє, чому в Україні так багато людей люблять Степана Бандеру, оскільки, за його словами, "жертвами УПА були також українці".

"Близько 5 тисяч українців були вбиті самими українцями. Якщо вони не були вбиті німцями, то вони гинули від рук українських націоналістів", - сказав він, додавши, що найбільше жертв було серед поляків, а на другому місці були євреї.

Політик підкреслив, що Український інститут національної пам'яті, який заборонив ексгумацію польських поховань, насправді порушує міжнародне право.

"Кожна людина має право бути похованою ... Ці люди досі, як тварини, лежать в колективних могилах. Часто українці роблять звалище в тих місцях, де лежать (в могилах) поляки", - сказав Жимковський.

Крім того, депутат розповів, що він був кілька днів у Львові, і бачив червоно-чорний прапор частіше, ніж український.

Також він зазначив, що дуже радий тому, що Дуда підписав закон "Про внесення поправок в закон про Інститут Національної пам'яті".

Як відомо, Сейм Польщі ухвалив закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології". На підставі закону в Польщі зможуть заводити кримінальні провадження щодо осіб, які заперечують провину українських націоналістів за злочини проти поляків. За пропаганду так званої "бандерівської ідеології" можна буде отримати штраф або позбавлення волі на строк до 3 років.

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг", - політолог

п’ятниця, 18 червень 2021, 22:29

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг. Пам’ятаєте як колишній радник голови Офісу президента Уманський заявив, що гроші із "ковідного фонду", які «чомусь» направили на будівництво д...

Битва за Азовське море: Чому Україна має заявити про денонсацію угоди 2003 року

середа, 12 травень 2021, 22:09

Переконаний, денонсація договорів із Росією щодо Азовського моря дала б Україні істотні переваги в процесі захисту власних територій і своєї економічної зони. Вчинивши так, ми б зняли безліч питань. І змогли б апелювати до країн Заходу, вказуючи на поруше