Серед командирів українських бойових підрозділів зростає занепокоєння проблемами з особовим складом, особливо якістю навчання мобілізованих, які дуже часто гинуть у перших боях. Про це йдеться в матеріалі Financial Times, передають Патріоти України.
За даними видання, яке опитало чотирьох командирів і понад десять солдатів із чотирьох українських бригад, що воюють у Донецькій області, піхотні війська України борються з виснаженням і падінням морального духу. Військові все частіше залишають свої позиції, «дозволяючи Росії захоплювати нові території», пише FT.
За словами командирів, мобілізованим українцям не вистачає базових бойових навичок і мотивації. За їхніми даними, близько 50−70% новобранців загинули або були поранені протягом кількох днів після виходу на бойові позиції.
Ця ситуація є серйозною проблемою для України, яка відкрила новий фронт у Курській області, одночасно намагаючись відбити натиск сил Росії на сході України, ідеться в матеріалі. За даними української влади, з початку нової мобілізації в травні в армію вдається призивати близько 30 тисяч солдатів на місяць.
У 72-й бригаді, яка тримає оборону у Вугледарі, розповіли, що багато хто з прибулих мобілізованих «розбігаються при першому ж розриві снаряда». Вони не готові до боїв ні психологічно, ні фізично.
Інший командир, чий підрозділ обороняє позиції навколо Курахового, сказав, що «деякі хлопці завмирають, бо надто бояться стріляти у ворога, і тоді вони йдуть у мішках для трупів або тяжко пораненими».
Після важких бойових дій багато новобранців ідуть у самоволку, кажуть командири. Деякі повертаються, за їхніми словами, настільки контуженими та змученими, що їх поміщають у психіатричні лікарні.
FT з посиланням на командирів пише, що кілька невдалих ротацій за останні місяці призвели до того, що Росія домоглася легшого, ніж очікувалося, просування до Покровська.
«Ми найбільш уразливі під час ротацій. Ось коли Росія може наступати… Піхота має вирішальне значення для нашої оборони», — сказав заступник командира.
Своєю чергою досвідчених солдатів «занадто швидко вбивають», а на зміну їм приходять здебільшого старші люди, без досвіду та в гіршій фізичній формі, пише FT. Середній вік військовослужбовця в українській армії зараз становить 45 років, це є однією з ключових проблем у Силах оборони. Командир із 72-ї бригади підтверджує це, оскільки в його підрозділі з приблизно 30 піхотинців — половина у віці від 45 років, тільки п’ятеро були молодше 30 років.
Водночас досвідчені українські солдати страждають від вигорання, оскільки їм рідко дозволяють залишати зону бойових дій для відпочинку, немає часу на відвідування родин чи реабілітацію. Вони розуміють, що призов на війну — «це квиток в один кінець», каже командир розвідувального підрозділу.
Зазначимо, 23 вересня міністр оборони Рустем Умеров заявив, що за останній рік мобілізаційні показники в Україні збільшилися втричі. Також у п’ять разів, за його словами, розширилися можливості для тренування українських військових. Наступний крок — реформа ТЦК.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...