За два місяці цьогоріч було кодифіковано і допущено до експлуатації у ЗСУ майже вдвічі більше зразків вітчизняного та іноземного озброєння і військової техніки (ОВТ), ніж за аналогічний період торік. Про це 29 лютого поінформував заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, передають Патріоти України.
Він зауважив, що серед нових зразків техніки — кілька засобів РЕБ, зокрема так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволяють ефективно протидіяти ворожим FPV-дронам.
Генерал зазначив, що тільки у лютому 2024 року було кодифіковано та допущено до експлуатації 60 зразків озброєння, а минулого року — лише 33. Також до експлуатації допустили шість зразків автомобільної і спеціальної техніки та 120-мм міномет українського виробництва.
"Крім того, у переліку новинок для ЗСУ — технічні засоби розмінування, елементи динамічного захисту для бронетехніки та боєприпаси для БПЛА", — йдеться у повідомленні Міноборони.
За інформацією заступника міністра, кодифікація, тобто допуск зразка озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва до експлуатації з присвоєнням йому номенклатурного номера НATO, дозволяє закуповувати його за кошти з держбюджету у виробників для підрозділів Сил оборони України.
Генерал Гаврилюк також звернув увагу, що зростає не лише загальна кількість зразків ОВТ, допущених до експлуатації у ЗСУ, а й кількість нових зразків зброї вітчизняної розробки та виробництва.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...