"Нафтогаз" подасть черговий пакет документів щодо процесу проти Росії за майно, відібране під час незаконної анексії Криму. Сума позову - близько $8 млрд, передають Патріоти України.
При цьому в компанії підкололи прем'єр-міністра Олексія Гончарука, запропонувавши забрати ці гроші у країни-агресора не через суди, а "мирним шляхом", щоб потім не потрібно було нікому платити мільйонні премії. Про це написав виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко у Facebook в понеділок, 10 лютого.
Він повідомив, що цього тижня українська компанія завершує підготовку до ще одного етапу арбітражного процесу проти Росії. Вітренко зазначив, що відповідачем у справі по Криму є РФ, а не "Газпром", тож цей спір не підпадає під угоду про врегулювання з російською компанією (за яким Україна в обмін на контракт про транзит пробачила "Газпрому" частину боргів та відмовилась від подальших позовів).
Вітренко нагадав, що сума претензій "Нафтогазу" до Росії у позовах "за Крим" становить близько $8 млрд (разом з відсотками). У зв'язку з цим він підколов прем'єр-міністра Олексія Гончарука, який в листі до наглядової ради вказав, що перемога над "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі стала можлива "завдяки досягнутим політичним керівництвом держави домовленостей на міжнародному рівні". (Тобто, Вітренко натякнув, що Гончарук перетягнув на себе та президента заслуги в цьому процесі). Тому він запропонував прем'єру повторити подібне і в суперечці за відібране майно в Криму.
"Тоді ми б зекономили на витратах на юристів та на ненависні всім премії. Ну а якщо для цього потрібно, як минулого разу, спочатку виграти арбітраж, потім апеляцію, заарештувати активи закордоном і впритул наблизитися до примусового стягнення, то потрібно всім усвідомити визначальну роль саме "Нафтогазу" у цьому процесі", – підкреслив Вітренко.
Вітренко додав, що у стосунках з "Газпромом" є ще багато невирішених проблем. Наприклад, незалежні від "Газпрому" компанії не можуть вести транзит газу з Середньої Азії по території РФ, а незалежні газовидобувні компанії не можуть експортувати газ з РФ. Якщо їх вирішити, то, за словами Вітренко, Україна зможе отримати додаткові мільярди доларів від транзиту газу, а ціни на сам газ в Україні можуть знизитися на 25% навіть без прямих поставок з РФ.
Тому "Нафтогаз" готовий судитися з Росією. Зокрема, розглядаються можливості:
"Якщо ми не знайдемо з "Газпромом" спільної мови, будемо звертатися до політичного керівництва держави для досягнення домовленостей на міждержавному рівні. Якщо хтось вважає, що росіяни заплатили і уклали новий контракт передусім через домовленості політичного керівництва держави, у нас зараз буде чудова можливість це перевірити", – підсумував Вітренко.
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...
Російські спецслужби шукають поляків для дестабілізації країни. Про це заявив Віце-прем’єр та міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський в інтерв’ю RMF FM, передають Патріоти України. "Російські служби почали шукати поляків для дестабілізації ситу...