Управління звітності уряду США (U.S. GAO), яке відповідає за внутрішній аудит уряду, прозвітували стосовно допомоги Україні, рекомендувавши Пентагону краще відстежувати американську зброю. Про це йдеться у звіті.
Державний департамент, якому доручено відстежувати це фінансування, зіткнувся з проблемами під час визначення статусу цієї іноземної допомоги. У держави, як вказано у документі, не було системного комплексного підходу до класифікації та окремого відстеження статусу допомоги саме у відповідь на ситуацію в Україні
Міноборони США, йдеться у звіті, зуміло створити нові організації для постачання до України безпрецедентного обсягу оборонної продукції в стислі терміни – "через пів світу й у зону бойових дій".
Фахівці виявили, що Пентагон не має чітких вказівок щодо відстеження, а інформація щодо постачання може бути неточною. Міноборони США, як вказано у звіті, рекомендували забезпечити відстеження та належне використання обладнання американського виробництва в Україні.
Перші результати стосуються коштів у розмірі 44 мільярдів доларів. Гроші надали чотири американські агенції на подолання наслідків економічної та гуманітарної кризи. У сектор безпеки та оборони відправили 42 мільярдів доларів.
Станом на грудень було виплачено майже 34 мільярди доларів (або близько 77%) цього фінансування. Це стосується коштів у 44 млрд. Економічна допомога (27,5 млн доларів) становила найбільшу частку.
З лютого 2022 року (через місяць після російського вторгнення) Сполучені Штати спрямували близько $9 млрд на гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам. Це включає фінансування держав, таких як Польща та Румунія, які приймають українських біженців.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...