Російський диктатор Володимир Путін під час своєї щорічної "прямої лінії" надсилав певні сигнали, адресатами яких були і агентура – диверсійні групи, політичні та інші агенти в структурах влади, і просто українське та західне суспільства. Однак також глава Кремля переслідував й іншу мету – "нагодувати" росіян потрібними йому наративами перед зимовими святами, аби цей час народ витратив на їх обговорення. Про вирішення проблем звичайних громадян РФ диктатор нічого не сказав, тому й намагався переключити їхню увагу на інші теми. Про це у випуску "Аналіз тижня" на OBOZ.UA сказав український політик та дипломат Роман Безсмертний, передають Патріоти України.
"Це було якби заведення людей в інший світ і маніпуляція ними в цьому зовсім ним намальованому світі. Це не світ звичайної людини, яка живе в Росії. Це його світ, його бункера, його ізольованої системи інформації, дозованої системи інформації, не більше і не менше", – зазначив він.
Чи зʼявляться в Україні миротворці
Коментуючи можливість появи в Україні миротворців із країн-партнерів, Безсмертний зазначив, що це питання зараз обговорюється, але воно навряд чи на сьогоднішній день буде результативним. Також, на його думку, станом на зараз переговори і підписання якоїсь мирної угоди з РФ реальні лише на 1,5-2%.
Дипломат вважає, що за фасадом цих розмов про так званий миротворчий контингент насправді відбувається обговорення формування не просто воєнно-політичного блоку, а формування оборонно-промислового комплексу, вирішення питання забезпечення бронетехнікою, безпілотниками, снарядами, системами ППО і системами протиракетної оборони.
"Скоріше за все, тема миротворців – це тема, яка свого роду є режисурою і продовженням розмови, яка велася ще у лютому 2024 року в Єлисейському палаці, де Еммануель Макрон абсолютно чітко поставив питання: наскільки європейські держави готові допомагати Україні особовим складом? Сьогодні ситуація набрала звучання, яке дає можливість обговорювати цю тему. З'явилася проблема – тема гарантій, вона може бути вирішена способом, що європейські війська, війська країн НАТО зайдуть на територію України", – каже він.
Однак цю тему вичерпує одне просте питання – що буде, якщо Росія завдасть удару по Україні в момент виконання гарантій. Західні війська швидко зберуться та повернуться назад, адже для ведення бойових дій вони непридатні. "Вони придатні для того, щоб бути мішенями", – зазначив політик.
"І з моєї точки зору те, що більшість з тих розмов, про які ви зараз поставили питання, складалися з двох частин: закритої і відкритої. Це свідчить про те, що паралельно з обговоренням, з моєї точки зору, питання, яке навряд чи на сьогоднішній день буде результативним, давайте м'яко скажемо, вирішувалися важливі питання", – вважає Безсмертний.
Зараз в Європі та НАТО дотримуються такої позиції: Україні треба надати максимальну допомогу для того, щоб вона перехопила стратегічну і тактичну ініціативу, а потім вже можна вести розмову про якісь переговори та підписання якихось документів.
"І з моєї точки зору, те, що відбувалося цими днями, починаючи з Варшави, Львова, потім Брюсселя, це, по суті, підготовка європейців до діалогу із Дональдом Трампом. Коли він відбудеться – в момент інаугурації, після цього, але очевидно, що європейці представлять Трампу позицію. Суть якої полягає в тому "Ви будете надавати допомогу Україні чи ні? Ні? Сидіть в своїх пенатах, а ми будемо працювати разом з Україною. Ось наша позиція", – резюмував дипломат.
Бажання стати операторами дронів і допомогти Україні в боротьбі з російськими окупантами виявили багато іноземців зі Сполучених Штатів, Великої Британії, Канади, Австралії, Франції. Йдеться про завзятих геймерів, які мають великий досвід використання і...
Президент США Дональд Трамп долучиться до переговорів між Україною і Росією лише тоді, коли буде узгоджений текст домовленостей щодо перемир'я, який обидві сторони готові будуть підписати, хоч і з неохотою. Про це сказав в ефірі Вечір.LIVE політтехноло...