Російський диктатор Володимир Путін під час своєї щорічної "прямої лінії" надсилав певні сигнали, адресатами яких були і агентура – диверсійні групи, політичні та інші агенти в структурах влади, і просто українське та західне суспільства. Однак також глава Кремля переслідував й іншу мету – "нагодувати" росіян потрібними йому наративами перед зимовими святами, аби цей час народ витратив на їх обговорення. Про вирішення проблем звичайних громадян РФ диктатор нічого не сказав, тому й намагався переключити їхню увагу на інші теми. Про це у випуску "Аналіз тижня" на OBOZ.UA сказав український політик та дипломат Роман Безсмертний, передають Патріоти України.
"Це було якби заведення людей в інший світ і маніпуляція ними в цьому зовсім ним намальованому світі. Це не світ звичайної людини, яка живе в Росії. Це його світ, його бункера, його ізольованої системи інформації, дозованої системи інформації, не більше і не менше", – зазначив він.
Чи зʼявляться в Україні миротворці
Коментуючи можливість появи в Україні миротворців із країн-партнерів, Безсмертний зазначив, що це питання зараз обговорюється, але воно навряд чи на сьогоднішній день буде результативним. Також, на його думку, станом на зараз переговори і підписання якоїсь мирної угоди з РФ реальні лише на 1,5-2%.
Дипломат вважає, що за фасадом цих розмов про так званий миротворчий контингент насправді відбувається обговорення формування не просто воєнно-політичного блоку, а формування оборонно-промислового комплексу, вирішення питання забезпечення бронетехнікою, безпілотниками, снарядами, системами ППО і системами протиракетної оборони.
"Скоріше за все, тема миротворців – це тема, яка свого роду є режисурою і продовженням розмови, яка велася ще у лютому 2024 року в Єлисейському палаці, де Еммануель Макрон абсолютно чітко поставив питання: наскільки європейські держави готові допомагати Україні особовим складом? Сьогодні ситуація набрала звучання, яке дає можливість обговорювати цю тему. З'явилася проблема – тема гарантій, вона може бути вирішена способом, що європейські війська, війська країн НАТО зайдуть на територію України", – каже він.
Однак цю тему вичерпує одне просте питання – що буде, якщо Росія завдасть удару по Україні в момент виконання гарантій. Західні війська швидко зберуться та повернуться назад, адже для ведення бойових дій вони непридатні. "Вони придатні для того, щоб бути мішенями", – зазначив політик.
"І з моєї точки зору те, що більшість з тих розмов, про які ви зараз поставили питання, складалися з двох частин: закритої і відкритої. Це свідчить про те, що паралельно з обговоренням, з моєї точки зору, питання, яке навряд чи на сьогоднішній день буде результативним, давайте м'яко скажемо, вирішувалися важливі питання", – вважає Безсмертний.
Зараз в Європі та НАТО дотримуються такої позиції: Україні треба надати максимальну допомогу для того, щоб вона перехопила стратегічну і тактичну ініціативу, а потім вже можна вести розмову про якісь переговори та підписання якихось документів.
"І з моєї точки зору, те, що відбувалося цими днями, починаючи з Варшави, Львова, потім Брюсселя, це, по суті, підготовка європейців до діалогу із Дональдом Трампом. Коли він відбудеться – в момент інаугурації, після цього, але очевидно, що європейці представлять Трампу позицію. Суть якої полягає в тому "Ви будете надавати допомогу Україні чи ні? Ні? Сидіть в своїх пенатах, а ми будемо працювати разом з Україною. Ось наша позиція", – резюмував дипломат.
21 грудня у виданні The Guardian з посиланням на джерела повідомили, що Генштаб ЗСУ наказав Повітряним силам відправити більше своїх солдатів як піхоту на фронт. Цю інформацію прокоментував т.в.о. начальника управління комунікацій командування ПС полко...
У неділю, 22 грудня, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе сказав, що президентці Саломе Зурабішвілі доведеться піти з посади після закінчення каденції. І пригрозив їй в'язницею у разі непокори. Про це Кобахідзе заявив під час свого виступу, передаю...