Б'ють, ображають чи псують майно: У Німеччині на українських біженців нападають російські емігранти

У Німеччині нерідко відбуваються конфлікти між українськими біженцями та вихідцями з Росії, які вже багато років живуть у цій країні. Останні буквально з кулаками кидаються на людей, які розмовляють українською. Водночас у Німеччині корінні німці дуже співчувають біженцям з України, готові надати їм своє житло, діляться з ними їжею. Але не всі – є й прихильники націоналістичних рухів, які підтримують Путіна й також ненавидять українців. Чому так відбувається? Докладніше про це читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Про те, що на неї на вулиці накинувся колишній громадянин Казахстану, який уже 25 років живе у Німеччині, розповіла українська телеведуча Анна Олицька. Через війну Анна з сином виїхали до Німеччини. І якось на прогулянці її син голосно промовив: "Слава Україні!" До них одразу підійшли двоє чоловіків, які почали ображати маму з дитиною, називали її "укропкою", фашисткою та нецензурно висловлювалися.

Анні вдалося зняти це на відео. Нападник стверджував, що вже 25 років живе в Німеччині, приїхав із Казахстану, має німецьке коріння. Згодом Анна відшукала ще двох українок, на яких також нападали колишні росіяни. Так, на Яну Вікнянську просто в супермаркеті міста Фрайбург напала касирка. Жінка побачила на ній синьо-жовту маску. Відразу почала ображати Яну, а коли та дістала телефон, аби сфотографувати бейджик співробітниці й поскаржитися керівництву, накинулася на неї. Керівництво магазину обіцяло звільнити співробітницю, але слова не дотримало.

Тоді Яна звернулася до поліції та розповіла про цей випадок по радіо. А українці почали приходити до супермаркету, купувати там синьо-жовті маски та ставати в чергу до цієї касирки. Незабаром співробітниця зникла, можливо, її просто перевели.

Свою історію розповіла і Ксенія Левадіна, яка також виїхала до Німеччини через війну. Якось вона вийшла з дому, підійшла до своєї машини й побачила видряпану на дверях літеру "Z". Вона звернулася до поліції.

Ксенія каже, що здогадується, хто це зробив. Якось у барі до них підійшов російськомовний виходець із Казахстану і сказав: "Я не проти, щоб сюди приїжджали українці, але, будь ласка, не малюйте на машинах росіян літери "Z". Наприкінці чоловік обматюкав дівчат.

Іншим разом подруга Ксенії стояла на вулиці й вітала український марш. До неї підійшов чоловік і сказав: "Слава Росії!" А потім додав нецензурну лайку.

А нещодавно у німецькій пресі з'явилося повідомлення про те, що на вулиці до 52-річного українця підійшов чоловік і поцікавився чи він часом не українець. А почувши позитивну відповідь, ударив чоловіка кулаком в обличчя, а потім ногою по голові. Українець знепритомнів, а кривдник утік, зараз його шукають правоохоронці.

Ненавидять через російське ТБ та гуманітарку

Варто зазначити, що далеко не всі колишні росіяни, які мешкають у Німеччині, так ставляться до українців.

"Серед моїх знайомих колишніх росіян багато тих, хто переїхав сюди років десять тому. Вони чудово розуміють, що зараз відбувається в нашій країні. Вони говорять про те, що Путін винен у цій війні. Вони переживають за нас, знають про те, що творили російські солдати в містах і селах під Києвом, Черніговом, Харковом, на Херсонщині, знають про загибель дорослих і дітей. Вони намагаються нам допомагати хто чим може", – каже колишня киянка Євгенія, яка виїхала до Німеччини на ПМП кілька років тому.

Але, за словами Євгенії, у Німеччині досить великий вплив має російське телебачення, яке дивляться російськомовні. "Сюди у 90-х роках поверталися нащадки німців, яких Сталін свого часу виселив до Казахстану. Це була велика трагедія цього народу. І ось їхні діти й онуки за спеціальною програмою змогли повернутися на батьківщину своїх предків. Але, на жаль, СРСР і Росія переселилися разом із ними. Вони не почуваються справжніми німцями, постійно дивляться російське телебачення, яке насаджує ворожнечу й ненависть до українців.

Іще один колишній киянин Віктор Радченко, який теж давно живе в Німеччині, вважає, що багато колишніх вихідців із СРСР і РФ так і не змогли знайти себе в Німеччині. "Вони одразу сіли на соціальну допомогу тут і не хочуть працювати. Я знаю деяких людей, які вже 25 років тут живуть і жодного дня не працювали. І їхні діти теж. Але допомогу їм платять, житло дають, до школи діти ходять, медобслуговування є. Хтось нелегально влаштовується за кеш, перебивається підробітками, безкоштовними магазинами та гуманітарною допомогою. І вони відчули в українцях конкурентів. Як це так, усе було наше, а тепер понаїхали українці й різна гуманітарна допомога зменшилася?! Вони просто ненавидять українців через це", – каже Віктор.

Кинувся на українця з монтировкою

Керівник центру допомоги українським біженцям православний пастор Сергій Косяк теж став жертвою нападу вихідця з Росії в Німеччині. Оскільки він допомагає українцям, то їздить містом із українським прапором.

На світлофорі перед ним зупинився автомобіль, з якого вискочив чоловік похилого віку. Він дістав із багажника монтировку й кинувся на Сергія. Нападник також виявився колишнім росіянином.

Сергій каже, що це не єдиний випадок. "Якось у мене зламали прапор, а одного разу відірвали дзеркало заднього виду. Також біля входу до нашого центру на стіні малювали літеру "Z". А на нашій вивісці наклеїли картинки, на яких було написано: "Біженці, проходьте повз, ми вас не запрошували", "Залишайтеся на вулиці, на вас тут не чекали", – розповідає Сергій.

Він каже, що ті, хто ненавидить українців у Німеччині, поділяються на дві групи. Є німці, які переїхали сюди з СРСР, переважно з Казахстану, куди їхніх предків свого часу переселяли. Вони з'явилися у ФРН у 90-х за програмою "пізнього переселення".

"Вони повернулися до Німеччини, але СРСР із них не вийшов. Німцями вони так і не стали, продовжують ганити самих німців, любити Росію та Путіна. І друга група – це прихильники нацистсько-націоналістичного руху Німеччини, їх особливо багато у східній частині. Тут є така партія "Альтернатива для Німеччини", яка на останніх виборах пройшла до парламенту. Це націоналістична, популістська партія, займає пропутінську позицію, вважає Росію стратегічним партнером. Вони й літери "Z" малюють, і георгіївські стрічки носять. Це вже німці.

Це – політичні маніпулятори. І одна з причин зростання їхнього рейтингу – міграційна політика країни щодо сирійців, арабів. Більшість біженців сіли на бюджет, і багатьом німцям це не до вподоби. А зараз вони грають на війні між Росією та Україною. Наслідки війни б'ють по економіці багатьох країн, зокрема й Німеччини. Зросли ціни на пальне, продукти харчування. І це б'є по кишені німців. Та й біженці з України – це теж навантаження на бюджет. Вони на цьому грають. І часом прибічник такої партії, німець, побачивши в мене прапор, починає кричати, що я злочинець", – розповідає Сергій.

Він зазначає, що Росія в Німеччині вкладає великі гроші в агітацію та пропаганду. Наприклад, у різні громадські організації, які прокачують тему любові до Росії.

"Вони щороку 9 травня проводять у цьому місті парад "побєдобєсія": "чи хочуть росіяни війни", "можемо повторити". До того ж вони активно вкладають кошти й у соцмережі. Пам'ятаю, коли я опублікував відео зі своїм нападником, воно набрало 2,5 млн переглядів, кількасот тисяч реакцій і коментарів. Та в мене видалили це відео з усіма згадками, що воно колись було. А незабаром мій основний профіль заблокували. Й коли я виступаю з критикою Росії, армія тролів негайно починає на мене скаржитися. Мені надходять попередження, сторінку блокують і її рейтинг знижується", – каже Косяк.

Джерело: Обозреватель

Бійці ГУР МО успішно атакували військовий поїзд РФ у Запорізькій області (відео)

неділя, 25 травень 2025, 15:59

24 травня бійці Головного управління розвідки Міністерства оборони України вдарили по військовому поїзду країни-агресора РФ, який рухався на окупованій території Запорізької області. Відповідне відео ГУР МО опублікувало у Facebook, передають Патріоти У...

"Ми вели повітряний бій": Пропаганда Кремля розповідає, що вертоліт із Путіним пролетів крізь "епіцентр" українських БПЛА на Курщині

неділя, 25 травень 2025, 14:46

Російські пропагандисти поширюють інформацію про те, що вертоліт президента Росії Володимира Путіна під час візиту до Курської області нібито потрапив до епіцентру атак українських безпілотників. Про це повідомив командир дивізії ППО Юрій Дашкін в етер...