Російська ракета "Циркон", найімовірніше, не є протикорабельною, як про це заявляв Путін, а насправді вона створювалася як ядерна ракета середньої дальності для запуску із землі. Таке припущення озвучили аналітики Defence Express, передають Патріоти України.
"Кремль провів розробку ракети "Циркон" з дальністю до 1000 км, яка має складний аеробалістичний профіль польоту в атмосфері. Це дозволяє можливість її перехоплення на значних дальностях протиракетами SM-3, які перехоплюють балістичні ракети поза межами атмосфери", - зазначили у виданні.
Українські аналітики наголосили, що із наявних у США комплексів протидіяти "Циркону" може лише THAAD, кількість якого обмежена сімома батареями. Протиракетою SM-6, а також двох стаціонарних пускових комплексів у Європі Aegis Ashore, які є елементами ПРО вищого ешелону, а також з системи Typhon (дві у строю) - ці варіанти дозволяють прикрити зону із дальністю до 200-350 км.
Там додають, що запуск "Циркона" може бути здійснений з модернізованого комплексу "Бастион", який у базовій версії здійснює запуск ракети "Оникс". Під питанням тоді можливість інтегрувати цю ракету в ОТРК "Искандер", який й так використовує крилату ракету Р-500 та балістичну 9М723.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...