Чергова спроба захопити "спірні острови"? Військові кораблі Китаю вторглись у територіальні води Японії

Військових кораблі Китаю увійшли до прибережної зони островів Сенкаку у Східно-Китайському морі, які контролюються Японією. Вони не реагують на попереджувальні сигнали, повідомляють Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.

Чотири патрульні кораблі уже кілька годин перебувають в зоні, яку Японія вважає своїми територіальними водами. Японська берегова охорона направила кілька попереджень із вимогами покинути зону, однак будь-яких інших дій поки що не робить.

Китай не полишає спроб захопити "спірні острови"

Нагадаємо, що Китай не визнає встановлену Японією межу між економічними зонами у Східно-Китайському морі та вимагає віддати йому острови Дяоюйдао.

До 1895 року острови належали імперіалістичному Китаю, але після програшу у війні з Японією, контроль над ними отримало Токіо. У адміністративному устрої острова Секаку входять до південної префектури Окінава.

Китайські кораблі систематично входять у води Японії

Китайські кораблі уже не вперше демонстративно заходять у прибережну зону біля островів Сенкаку і проводять там кілька годин, після чого повертаються в нейтральні води. Наголосимо, що досі це не призводило до озброєних інцидентів.

Японія та США намагаються запобігти загостренню

12 травня в Токіо відбувся саміт Японія – ЄС. У підсумках саміту висловлювалося занепокоєння посиленням активності китайських військових у Східно-Китайському морі, зокрема у Сенкаку. Водночас у МЗС Китаю заявили, що острови є невід'ємною частиною країни.

Загроза ядерного удару по Україні, Литві та Польщі: Історик розповів, чому Путін досі формально не анексував Білорусь

субота, 28 травень 2022, 14:26

Російська Федерація досі формально не поглинула Білорусь, оскільки російський президент Володимир Путін хоче перекинути на білоруську територію ядерну зброю і звідти атакувати Європу. Влада РФ може завдати удару по Україні, Литві чи Польщі. Про це розп...

США прийняли рішення щодо передачі Україні MLRS

субота, 28 травень 2022, 14:14

США схвалити передачу Україні реактивних систем залпового вогню великої дальності MLRS. Українська влада наполегливо просила Вашингтон надати цю систему, щоб захистити території Донбасу. Видання The New York Times з посиланням на американських посадовц...