Черговий скандал: Міноборони України закупило неякісних продуктових наборів для військових на сотні мільйонів, - Офіс Генпрокурора

Міноборони витратило 430 млн грн на закупівлю мільйона неякісних продуктових наборів для військових ЗСУ. Втім, до захисників ця їжа не дійде – Офіс генпрокурора (ОГП) у судовому порядку довів незаконність відповідної додаткової угоди до договору про закупівлю. Про це повідомили у самому ОГП, передають Патріоти України.

Там зазначили, що ця додаткова угода передбачала закупівлю продуктових наборів, які:

  • не відповідають встановленим законодавством нормам харчування для військовослужбовців;
  • "не забезпечують належне задоволення потреб для осіб такої категорії".

"Йдеться про мільйон таких наборів. Вартість 430 млн грн", – розповіли в ОГП.

Втім, зазначається, неякісну продукцію від постачальника Міноборони все ж прийняло. Що підтверджує все та ж додаткова угода до договору. "Судом підтверджено, що укладення такої додаткової угоди до договору відбулось з порушенням вимог чинного законодавства та суперечить інтересам держави", – розповіли в ОГП.

Постачальник зброї вивів з України мільярди та зірвав поставки

Закупівля неякісної їжі стала черговим скандалом, пов'язаним із Міноборони. Так,раніше стало відомо, що польська компанія Alfa зірвала поставки зброї для нього на десятки мільярдів гривень. При цьому за багатьма домовленостями фірма отримала передоплату 50%. Тобто гроші Україна заплатила, але натомість отримала набагато менше, ніж мала.

Так, за даними УП, ще 22 квітня 2022 року Міноборони уклало з Alfa три контракти на постачання зброї на близько 3,3 млрд грн – з 50%-ю передоплатою щодо кожного. Проте з усього обсягу законтрактованої зброї було поставлено лише невелику кількість.

"Станом на початок 2023 року за трьома квітневими угодами 2022 року Alfa мала майже 1,7 млрд грн дебіторської заборгованості перед Міноборони", – зазначили аналітики.

А 13 червня 2022 року було укладено ще три контракти з Alfa на близько 2,6 млрд грн. І знову ж таки, половину цієї суми компанія знову отримала як передоплату.

"Чи треба говорити, що всі три контракти було зірвано? Тепер Міноборони намагається повернути 27 млн євро передоплати і стягнути ще близько 13 млн євро штрафів за зірвані поставки", – повідомили автори матеріалу.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...