Українська розвідка не бачить у Білорусі ознак формування ударних угруповань, які свідчили б про підготовку до наступу.Про це розповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю агентству Report, передають Патріоти України.
"Ми розуміємо чудово, що Білорусь перебуває у найважчому політичному становищі, бо є союзником Російської Федерації та надає Росії всю інфраструктуру для повітряних атак на територію України, надає ремонтну, забезпечувальну інфраструктуру, віддала практично розконсервовану бронетехніку тощо. Лукашенко дуже точно зазначив, що вони братимуть участь у будь-яких бойових діях лише на території Білорусі. Відповідно, Україна не мала і не має мети заходити на територію Білорусі, як не було мети заходити і на територію Російської Федерації, це перше. По-друге, ми отримуємо розвіддані, що постійно оновлюються, про те, що відбувається в Білорусі. Ми не бачимо там формування ударних штурмових колон", - прокоментував Подоляк нещодавню заяву Лукашенка.
Політик зауважив, що для успішної атаки з Білорусі має бути необхідна кількість особового складу та техніки. Цих ресурсів на території РБ немає.
"Для ефективного нападу там мають формуватися групи з 70-80 тисяч військовослужбовців, які повинні мати з собою 1,5-2 тисячі різних видів бронетехніки, 500-600 видів артилерійських стволів, та й усе, що необхідно для подальшого забезпечення. Ми не бачимо формування такого угруповання, а бачимо періодичний приїзд туди частково мобілізованих російських військовослужбовців, які проходять тренування на полігонах Білорусі. Але, ще раз наголошую, ми поки що не бачимо підготовку Білорусі до участі у сухопутних операціях", - наголосив Подоляк.
Російські війська тиснуть на позиції Сил оборони у Часовому Яру. Та українські бійці не залишають шансу окупантам, ліквідовуючи елітні підрозділи армії РФ, передають Патріоти України. За даними ОСУВ, росіяни продовжують атакувати Часів Яр, кидаючи в бі...
За даними опитування КМІС, більшість українців не вірять у справедливий мир за президентства Дональда Трампа. Якщо у грудні 2024 року 31% респондентів очікували несправедливого миру, то у березні 2025 року цей показник зріс до 55%. Загалом ставлення до...