Чи є неминучими графіки відключень світла цієї зими - відповідь ДТЕК

Графіків відключень світла можна уникнути за умови, якщо не буде обстрілів та великих пошкоджень енергооб'єктів, однак у протилежному випадку в Україні діятимуть віялові відключення,передають Патріоти України з посиланням на виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука в ефірі телемарафону.

"Якщо відвести за лапки фактор обстрілів, то нам відключення не потрібні. Навіть взимку, коли будуть пікові навантаження, у нас буде можливість залучати імпорт, якщо не вистачатиме української генерації", - сказав Сахарук.

За його словами, якщо не буде обстрілів, "можна говорити про те, що ми впевнено можемо пройти зиму". Однак якщо атаки РФ на енергосистему відбуватимуться, то можуть бути різні сценарії розвитку подій.

"Якщо накласти на це обстріли, але тут ніхто не знає, якими вони будуть, куди влучать, які будуть пошкодження. Тут ми говоримо про сценарії. Сценарій коли влучили - відремонтували швидко - повернули світло. Сценарій коли влучили, але досить сильно і тоді є необхідність включати віялові відключення для того, щоб балансувати попит. Це можливо. Це один зі сценаріїв, які ми пропрацьовуємо", - зазначив виконавчий директор ДТЕК.

Він нагадав, що минулої зими починаючи з січня-лютого графіки були більш-менш прогнозовані та відпрацьовані. Не було можливості включати світло за графіком лише тоді, коли ступінь руйнації була дуже великою.

"У нас були такі райони, навіть області, де були повністю знеструмлені великі міста і багато населених пунктів. Це через те, що були сильно пошкоджені підстанції чи генерація", - розповів Сахарук.

За його словами, цього року енергетики вже знають, як працювати й дещо змінили графіки.

"Тому якщо буде розподілятися електроенергія, тобто ліміти по областях так, як передбачено нормативами, то всі розуміють як виключення робити за графіком. Якщо ж будуть такі великі руйнації, що цього зробити не можна, то тут звичайно буде з графіками дуже важко", - додав виконавчий директор ДТЕК.

Міжнародний Червоний Хрест призупинив членство Білорусі

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:54

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у п'ятницю, 1 грудня, призупинив членство білоруського представництва. Про це повідомила пресслужба міжнародного Червоного Хреста (МФТЧХіЧП), передають Патріоти України. "Призупинення є результатом...

"У зв'язку з розширенням НАТО": Путін підписав указ про збільшення армії РФ

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:29

Російський президент Володимир Путін підписав указ, який передбачає збільшення армії РФ на 170 тисяч осіб. Про це пише російська пропагандистська агенція URA.RU, передають Патріоти України. Таким чином загальне число ЗС РФ становитиме 1 мільйон 320 тис...