Відео величезної вирви після падіння ракети в Бучі викликало бурхливе обговорення в мережі. З'явилася інформація, що її могла залишити північнокорейська ракета KN-23. У Defense Express пояснили, чи можна за вирвою від ракети визначити її тип, передають Патріоти України.
Головний редактор Defense Express Олег Катков зазначив, що за фото вирви неможливо дізнатися конкретну модель ракети і її бойової частини.
"По-перше, розмір вирви безпосередньо залежить від ґрунту. Якщо ґрунт піщаний, то вирва буде більшою, ніж у випадку з кам'янистим. Також це залежить від механізму підриву. Якщо бойова частина детонує після заглиблення в ґрунт, то вирва знову ж таки буде більшою. Є дуже багато змінних факторів — навіть температура ґрунту впливає на це", — розповів Олег Катков.
Водночас видання "Інформатор" із покликанням на свої анонімні джерела в правоохоронних органах пише, що це була північнокорейська ракета. А командування Повітряних сил ЗСУ щодо відбиття ракетної атаки вночі 15 лютого повідомило, що ворог застосував шість балістичних ракет "Іскандер-М" і/або KN-23, із яких було збито одну.
"Отже, цілком можливо, що вирва під Бучею дійсно утворилася через падіння ракети KN-23, але аналіз її розмірами за фото не може бути остаточним аргументом для здійснення висновків. Тим більше, що реальна бойова вага бойової частини KN-23 офіційно невідома, і є лише припущення, що вона становить 500 кг", — кажуть експерти Defense Express. Вони закликали українців довіряти лише першоджерелам.
Полтава, Дніпро та Кривий Ріг — це ті українські міста, де теоретично можуть розмістити європейських миротворців, якщо таке рішення буде прийнято та узгоджене. Про це днями повідомило британське видання The Telegraph, посилаючись на деталі мирного план...
Мита, які президент США Дональд Трамп наклав на імпорт сталі та виробів з неї, коштуватимуть українському бюджету 1 млрд гривень щороку. Таким чином Україна буде змушена протистояти не лише війні на полі бою з Росією, але й торгівельній війні зі Сполуч...