"Давайте не потрапляти в неї": Президент Литви заявив, що Білорусь приготувала Україні пастку

Пропозиція Білорусі без умов транспортувати українське зерно для експорту з литовських портів – пастка. При цьому зерно транспортує крізь інші країни. Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа у своєму Twitter, передають Патріоти України.

"Українське зерно вже йде через Польщу та інші країни до портів Балтії. Це пастка. Давайте не потрапляти в неї", - написав Науседа

Як відомо, Білорусь – великий світовий виробник калію. Але вона постраждала від жорстких західних санкцій у 2021-2022 роках, які порушили її експорт добрив через порти Балтійського моря. Обмеження було запроваджено тому, що країна стала плацдармом для російського вторгнення в Україну.

У липні ООН та Туреччина уклали угоду з Росією та Україною про відновлення постачання зерна через Чорне море до України, які були припинені з початку війни. Також було укладено угоду про полегшення постачання продовольства та добрив із РФ.

На даний момент ООН продовжує працювати над відновленням експорту російського аміаку. Це ключовий інгредієнт добрив, який постачався трубопроводом до чорноморського порту в Україні.

Водночас, в ООН заявили, що російська війна в нашій країні посилила глобальну продовольчу кризу. Держава-терорист підштовхнула близько 47 мільйонів людей до гострого голоду.

"Якби був інтерес": Професор Айзенберг назвав умову, за якої б Китай виступав за негайне завершення російсько-української війни

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:44

Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...

"Не вистачає ресурсів": Історик з Гарварду пояснив, чому поточна геополітична ситуація гірша, ніж під час Холодної війни.

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:22

Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...