Дослідники з Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) розробили комп’ютерну модель для оцінки впливу ядерних протисупутникових ракет, передають Патріоти України.
Комп’ютерну симуляцію запустили вчені із Північно-Західного інституту ядерних технологій у Сіані, яким керує НВАК. Модель показала, що 10-мегатонна боєголовка може становити серйозну загрозу навколоземним супутникам, якщо підірвати її на висоті близько 80 км над поверхнею Землі.
Один із авторів розробки, китайський фізик-ядерник Лю Лі, заявив, що через п’ять хвилин після такого вибуху може утворитися хмара площею понад 140 000 кв. км, що підніметься на висоту близько 500 км.
«Сильне залишкове випромінювання хмари уламків може викликати відмови космічних апаратів, що рухаються в ньому, таких як супутники, або навіть завдати прямої шкоди, яка може призвести до їх руйнування», — заявили дослідники.
Водночас вчені заявляють, що відсутність щільної атмосфери навіть на низькій навколоземній орбіті може зробити ядерний вибух для знищення супутників «надмірно ризикованим і неефективним».
Раніше китайські військові заявляли, що сузір'я супутників SpaceX Starlink може становити загрозу національній безпеці КНР. Влада рекомендувала розробити інструменти для відключення або обмеження роботи цієї мережі.Передбачалося, що кілька супутників можна збити протисупутниковими ракетами, проте це не вплине на роботу всього сузір'я.
Інші китайські вчені пропонували атакувати конкретні цілі, які могли б призвести до формування великої кількості космічного сміття на орбітах Starlink та подальшого руйнування всього сузір'я. Щоправда, такий план може призвести до неконтрольованого руйнування всіх супутників на різних орбітах.
Досі єдиний експеримент із вибухом ядерної бомби в космосі належить американцям: першого серпня 1958 року в межах випробування Тіка військові США підірвали 3,8-мегатонну боєголовку над атолом Джонстон, на захід від Гаваїв, на висоті 77 кілометрів над поверхнею Землі. Внаслідок вибуху утворилася вогненна куля оранжевого кольору, яку було видно протягом 30 хвилин.
Воєнний оглядач Василь Пехньо зазначив, що кривавими атаками Росія чітко демонструє своє прагнення до капітуляції України Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. Я від початку не вірив у можливість такої угоди, і дос...
Російський весняний наступ уже почався. З приходом теплої погоди ґрунт твердне, а листя на деревах знижує ефективність українських безпілотників, передають Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal. Кадри одного з недавніх російських шту...