"Достатньо бути просто людиною": Україна вперше в історії отримала Нобелівську премію (повний текст промови)

Вперше українська правозахисна організація отримала Нобелівську Премію миру-2022. Її вручили Центру громадянських свобод, який ‎вже 15 років працює заради захисту прав людей в Україні та закордоном. Це перша Нобелівська премія в історії України. І вперше українська мова прозвучала зі сцени на офіційній церемонії вручення "Нобеля", передають Патріоти України.

Історичну промову виголосила керівниця ЦГС Олександра Матвійчук на церемонії.

Ми розцінюємо премію як визнання зусиль всього українського народу, що сміливо виступив проти спроб зруйнувати мирний розвиток Європи,
– сказала вона.

У своїй промові вона наголосила на важливості:

  • повернути значення правам людини,
  • почати називати речі своїми іменами,
  • забезпечити мир для людей у всьому світі та справедливість усім жертвам війни.

"Російський народ нестиме відповідальність за цю ганебну сторінку своєї історії та прагнення силоміць відродити колишню імперію", – наголосила Матвійчук.

Чим займається Центр громадянських свобод

  • З 2013 року Центр запустив ініціативу "Євромайдан SOS", у межах якої допомагав переслідуваним учасникам Революції Гідності.
  • Центр громадянських свобод став першою у світі організацією, яка у 2014 році відправила власні мобільні групи для документування російських воєнних злочинів в Криму, Донецькій та Луганській областях.
  • Нині Центр збирає історії людей, які вижили в полоні, а також історії родин тих, хто постраждав або хто став свідком воєнних злочинів.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії Центр громадянських свобод спрямував свою діяльність на покарання для всіх причетних до вбивств українців.

Керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук завершила свою промову словами: "Ви не маєте бути українцями, щоб підтримати Україну. Достатньо бути просто людиною".

Джерело: 24 канал

"Якби був інтерес": Професор Айзенберг назвав умову, за якої б Китай виступав за негайне завершення російсько-української війни

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:44

Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...

"Не вистачає ресурсів": Історик з Гарварду пояснив, чому поточна геополітична ситуація гірша, ніж під час Холодної війни.

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:22

Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...