Вперше українська правозахисна організація отримала Нобелівську Премію миру-2022. Її вручили Центру громадянських свобод, який вже 15 років працює заради захисту прав людей в Україні та закордоном. Це перша Нобелівська премія в історії України. І вперше українська мова прозвучала зі сцени на офіційній церемонії вручення "Нобеля", передають Патріоти України.
Історичну промову виголосила керівниця ЦГС Олександра Матвійчук на церемонії.
Ми розцінюємо премію як визнання зусиль всього українського народу, що сміливо виступив проти спроб зруйнувати мирний розвиток Європи,
– сказала вона.
У своїй промові вона наголосила на важливості:
"Російський народ нестиме відповідальність за цю ганебну сторінку своєї історії та прагнення силоміць відродити колишню імперію", – наголосила Матвійчук.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії Центр громадянських свобод спрямував свою діяльність на покарання для всіх причетних до вбивств українців.
Керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук завершила свою промову словами: "Ви не маєте бути українцями, щоб підтримати Україну. Достатньо бути просто людиною".
На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...
Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...